Teknolojix Haber
DONANIM ÜRÜN İNCELEME

PIR algılama özelliğine sahip spot ışıklı kamera

Hareket sensörlü ve spot ışıklı kamera ; Imou Looc
Imou markasının  Imou Looc ismini verdiği PIR algılama özelliğine sahip spot ışıklı kamerası geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. Imou Looc üzerindeki (WiFi) kablosuz bağlantı sayesinde uzaktan kontrol edilebilen kamera ev güvenliği için tercih edilebilecek bir ürün.
Kameranın ağırlığı 308 gram. Kutusundan yaklaşık 2 metre uzunluğunda olan kablosu ile  montaj için gerekli aparatlar da mevcut. Aparatlar sayesinde kolayca istediğiniz noktaya sabitleyebilirsiniz.

Imau looc kamerasının özellikleri

 • Kameranın IP65, suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası mevcut. Dış alanda kullanımlarda yağmur gibi hava koşullarından etkilenmiyor.
 • Kameranın üst kısmında bulunan  panelin içerisinde  WPS/reset tuşu ve microSD kart girişi mevcut. Böylelikle micro SD karta kayıt yapabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz bulut depolama imkanından da yararlanabilirsiniz.
 • 1080p kayıt yapabilme özelliğine sahip olan kamera ile daha net görüntüler alabilirsiniz.
 • H.265 video sıkıştırma formatını desteklediğinden uzun süreli videoların daha düşük boyutlarda kaydedilmesi mümkün. Böylece çok sayıda video kaydedebilirsiniz.
 •  Gece görüşü 10 metre mesafede olan 2.8mm sabit lense sahip Imou Looc ister gün ışığında isterseniz gece karanlığında çekim yapabilir.
 • 16X dijital zoom özelliği sayesinde uzaktaki pek çok şeyi ayrıntılı olarak görüntüleyebiliyor.
 • Kameranın üzerinde hoparlör ve mikrofon da yer alıyor. Mikrofon sayesinde ortam sesleri kayıt edilebiliyor. Hoparlör sayesinde de konuşma yapılabiliyor.
 • 110dB değerde siren özelliğine de sahip
 • -20°C ile +50°C arası hava şartlarında randımanlı bir şekilde çalışabilir.
 • Uygulama sayesinde uzaktan kontrol edilebilir. İzlemediğiniz kayıtları daha sonra listeleyip izleyebilir veya eş zamanlı görüntü alabilirsiniz.
 • Ayrıca  güçlü ve harekete duyarlı bir spot ışığına  sahip.

PIR algılama ve harekete duyarlı spot ışığı özellikleri

PIR (passive infrared)(pasif kızılötesi algılama) sensör sayesinde kameranın görüş alanına giren nesneler yayılan kızılötesi ışınım miktarı ölçülebiliyor.

Etrafta bir hareketlilik olursa bildirimler  gönderiyor. Hareketlilik olduğunda cihazın üzerindeki spot lambası da otomatik olarak yanıyor .

Fiyatı amazon.com da  $206 dolar

24 ocak 2021  tarihi itibari ile doların kuru üzerinden hesaplanırsa;  bu fiyat yaklaşık olarak 1.526TL ye tekabül ediyor.

Diğer donanım haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

İntel 14. Nesil Meteor İşlemcisini Geliştirdiğini Duyurdu

Ömer

Microsoft’un Gelecekteki Çift Ekranlı Cihazlarının Yapısını Göstermiş Olan Patent Başvurusu!

Fatih Akgün

Xiaomi, patent koleksiyonuna ”kızaklı kameraya sahip bir katlanabilir telefon” ekledi!

Fatih Akgün

Yorum Yap