Teknolojix Haber
UYGULAMA

Play Store’a Yeni Bölüm Geldi (Bosanski jezik)

Google çocuklara yönelik bir adım attı ve Play Store için yeni “Kids” sekmesini duyurdu. Kids bölümü çocuklar için geniş bir uygulama yelpazesine sahip.

Google, Kids sekmesinde listelenen uygulamaları “öğretmen onaylı” olarak tanımlıyor. Firma, çocuklara yönelik uygulamaların belirli bir standardın üstünde olması için ABD’deki akademik uzmanlar ve öğretmenlerle çalışıyor. Öğretmen onaylı uygulamalar Kids sekmesi dışındaki yerlerde, özel bir etiketle gösteriliyor. Böylece uygulamanın çocuklara uygun olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Google’ın belirlediği kriterler arasında uygulamanın yaşa uygun olması, sunduğu öğrenme deneyiminin türü ve nasıl bir mesaj verildiği var. Firma, uygulamanın öğretmen onaylı olmasında hangi kriterin etkili olduğunu da açıkça gösteriyor; böylece veliler uygulamanın ne işe yarayacağını daha iyi anlayabiliyorlar.

Nova opcija dolazi u Google Play Store

Google je najavio novu karticu “Kids” za Play Store. Odjeljak za djecu ima široku paletu aplikacija. Google opisuje aplikacije navedene na kartici Kids kao “odobreno od strane nastavnika”. Firma sarađuje sa akademskim stručnjacima i nastavnicima u SAD-u kako bi osigurala da dječja praksa bude iznad određenog standarda. Aplikacije koje je odobrio učitelj prikazuju se posebnom oznakom. Tako možete shvatiti da je aplikacija pogodna za djecu. Kriteriji koje je Google odredio su aplikacije koje odgovaraju dobi i vrsti iskustva učenja. 

Related posts

AB’ den Netflix ve YouTube’a “Çözünürlük Uyarısı”

Dikkat!Windows’un yeni güncellemesi dosya siliyor…

Yasemin ACAR

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Çıkarıldı!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap