Teknolojix Haber
OYUN

PlayStation 5 Fiyatı Ne Kadar Olacak Sorusuna, Yine “Cevap Yok”

PlayStation 5 Fiyatı Ne Kadar Olacak Sorusu, Yine “Geçiştirildi”

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5’in fiyatın ne kadar olacak sorusuna verdiği cevapla bir kez daha konuyu geçiştirdi.

 

Sony, kısa bir zaman önce beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i tanıtmış ve tanıtımı online üzerinden gerçekleştirmişti. Tanıtım boyunca PlayStation 5’in yanı sıra yeni nesil oyun konsolunda çalışacak olan ilk oyunları da tanıtan Sony, PS5 özelliklerini de nispeten gösterdi.

PlayStation 5, yeni yetenekler içeriyor ve elbette güçlü özellikler bulunduruyor. Fakat Sony, lansman boyunca PlayStation 5’in teknik özelliklerini kesin olarak açıklamadı. Açıklamadığı bir diğer şey ise, PlayStation 5 ücreti idi.

Bilindiği gibi PlayStation 5, 2 farklı sürümle piyasaya çıkacak. PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition. İkisi arasındaki temel fark ise, PlayStation 5’te bir disk sürücü yer alacakken, PlayStation 5 Digital Edition’da bunun olmayacak olması. Yani PlayStation 5 Digital Edition ile oyun severler, yalnızca kod üzerinden oyunları çalıştırabilecekler.

Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO’su Jim Ryan, yaptığı açıklamada buna da temas ederek yeni PlayStation 5 ile kullanıcılara bir kez daha seçenek sunduklarını belirtti. CEO, PlayStation oyuncularının büyük çoğunluğunun artık oyunları dijital olarak satın almayı tercih ettiklerini söylüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, oyun severlere güzel bir seçenek sunduklarını söylüyor.

Jim Ryan’a PlayStation 5’in ücreti sorulduğunda ise, bu soruya, PlayStation 5’in fiyat ile değil, “değer” ile anılması gerektiği şeklinde cevap verdi. Böylece bir kez daha PlayStation 5 fiyatı ile ilgili soru geçiştirilmiş olurken, çok geçmeden yakında elbette yeni nesil konsolun ücretini öğreneceğiz.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olabilir?

PlayStation 5’in ücreti özellikle Türkiye’de nasıl olacak oldukça merak konusu. Zira gelen yeni vergilerle birlikte, PlayStation 5 fiyatının 8 bin TL’yi bulabileceği, hatta kimileri tarafından ise bu rakamı aşabileceği söyleniyor. Bekleyip göreceğiz.

Related posts

PS5 ve Xbox Series X’e Corona Virüs Engeli: Çıkış Tarihleri Ertelenebilir!

Fatih Akgün

Microsoft Xbox Game Pass kullanıcıları için yeni oyunlarını açıkladı, bakalım nelermiş

Fatih Akgün

Marmalade Game Studio marmalet kadar lezettli oyunlar.

Murat Yap

Yorum Yap