Teknolojix Haber
OYUN

PlayStation 5 stokları tamamen tükendi!

Sony’nin geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa sunduğu yeni oyun konsolu PlayStation 5, yoğun ilgi görüyor. Öyle ki, PlayStation grubunun başındaki isim olan Jim Ryan, dünya genelinde kapış kapış satan konsolun stokta kalmadığını duyurdu.

PlayStation 4 Pro’nun akabinde uzun süren bir sessizliğe giren Sony, beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5’i satışa sundu. Ülkemizde 8299 TL’den satışa sunulan PS5, büyük ilgi görünce kara borsaya dahi düştü ve fiyatlar 15 bin TL’yi buldu.

Dünya genelinde de stok sorunu yaşayan Sony’nin kıymetli isimlerinden Jim Ryan, stokların büsbütün tükendiğini kaydetti. Rusya merkezli TASS’a demeç veren Ryan, tüm konsolların satıldığını, bu büyük talebe karşılık vermek için ağır bir uğraş içinde olduklarını belirtti.

Ryan’a nazaran stoklardaki eza bir mühlet daha devam edecek. Black Friday kapsamında stoklara tekrar gelmesi beklenen eserin yeniden kısa müddette tükenmesi beklenirken, kullanıcıların fiyatlara pek dikkat etmediği de görülüyor.

Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu üzere bölgelerde 19 Kasım’da piyasaya sürülen PS5, yüksek fiyatlarına rağmen yok satıyor olması ise pandemi süreciyle yakından ilgili bir durum. Dünya genelinde pek çok ülkede koronavirüs önlemleri kapsamında meskenlerine kapananlar, meskenlerinde oyun oynayarak vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Related posts

Türk Yapımı Curse of Anabella Satışta Yerini Aldı

Fatih Akgün

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Çıkış Tarihi, Corona Virüsü Nedeniyle Ertelenebilir

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım