Teknolojix Haber
OYUN

PlayStation 5’in İlk Korku Oyunu Olacak Quantum Error’un Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Sony’nin önümüzdeki aylarda tanıtacağı PlayStation 5’in ilk korku oyunu olacak Quantum Error’dan ilk tanıtım videosu geldi. Hem PlayStation 5 hem de PlayStation 4 için çıkacak Quantum Error, birinci şahıs nişancı türünde bir korku oyunu olacak.

Japonya merkezli teknoloji firması Sony’nin yeni nesil oyun konsolunu tanıtmasına kısa bir zaman kaldı. Sony tarafından yapılan açıklamada çıkış tarihinin koronavirüs nedeniyle ertelenmeyeceğini duyurduğu PlayStation 5, pek çok oyuncu tarafından merak ediliyor. Bu noktada en az konsol kadar merak edilen bir diğer noktaysa yeni konsolla birlikte gelecek oyunlar.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 için duyurulan ilk oyunun Godfall olduğunu öğrenmiştik. Bu haberin ardından zaman zaman farklı iddialar ortaya atılsa da PlayStation 5 oyunlarına dair şimdiye dek elle tutulur çok fazla bilgiye ulaşamamıştı. Şimdiyse geliştirici TeamKill Media, Sony’nin merakla beklenen yeni konsoluna gelecek ilk korku oyunu olan Quantum Error’ın tanıtım videosunu paylaştı.

Birinci şahıs nişancı oyunu diyebileceğimiz Quantum Error, daha önce onaylanmış Godfall ve WRC 9’dan sonra gelen üçüncü PlayStation 5 oyunu oldu. Oyunun yeni konsolun lansmanıyla birlikte piyasaya sürüleceği söylense de bu konuda somut bir bilgi henüz bulunmuyor. Öte yandan tanıtım videosunun başlığında da görebileceğimiz üzere Quantum Error, hem PlayStation 5 hem de daha önceki nesil olan PlayStation 4 için çıkış yapacak.

Paylaşılan tanıtım videosu, oyun hakkında çok az şey söylüyor ancak canavarlarla mücadele ettiğimiz bir maceraya atılacağımızı görebiliyoruz. Oyun hakkında bilinenler sınırlı olsa da yine videonun başında yer alan ibareden de görebileceğimiz üzere Quantum Error’ın Unreal Engine motoru kullanılarak geliştirildiğini söyleyebiliriz.

Related posts

Psikopat bir baba, amansız bir diktatör: Karşınızda FAR CRY 6!

Fatih Akgün

Çileden Çıkan Xbox Oyuncusu, Microsoft’a Dava Açtı

77 Yaşındaki Adam COVID-19 Yüzünden Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilen İspanya’da Bilin Bakalım Neden Dışarı Çıktı!

Fatih Akgün

Yorum Yap