Teknolojix Haber
OYUN

PlayStation Türkiye’den Oyuncuları Kızdıracak İndirimler Hakkında Açıklama

PlayStation Türkiye indirimler konusunda gündeme oturmuştu. Birçok oyuncu boykot çağrısıyla gündeme geldi. İndirimlerin ülkemize gelmemesi ve “Fırsatlar” sekmesinin PlayStation Store‘da kaldırılması büyük tepki almıştı.

Bunun üzerinden bir hafta geçtikten sonra PlayStation Türkiye‘den açıklama geldi. Ancak gelen açıklama oyuncuların öfkesini dindirecek cinsten değil.

PlayStation Türkiye indirimler için duyuru yaptı

Geçtiğimiz hafta, PlayStation Store’daki indirimler ve fiyatlar oldukça konuşulmuştu. Konsol oyuncuların mağaza üzerinde “Fırsatlar” sekmesinin kaldırıldığını söylemişti. Daha sonra da aylık, 3 aylık ve yıllık olarak satın alınan PlayStation Plus aboneliklerine de zam gelmişti.

Birçok oyun platformunda fiyatlara indirimle birlikte, ücretsiz oyunlar bulunuyor. Oyun platformları, salgın önlemleri kapsamında evde olan oyuncuların daha kolay zaman geçirmesi için bu adımı attı. PlayStation yönetiminden de bunu bekleyen oyuncular, istediklerini göremeyince, tepkisini sosyal medya üzerinden göstermişti.

playstation türkiyeOyuncuları tatmin etmeyecek açıklama ise şöyle;

PlayStation Store‘da farklı bölgeler ve ülkelerin kampanyaları değişiklik gösterebilir. Mart indirimleri PlayStation Store Türkiye için geçerli değil. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Bahar indirimleri kampanyasının ülkemiz mağazasında geçerli olacağını belirtmek isteriz.”

İndirimlerin ülkelere göre değişkenlik gösterdiği belirtiliyor. Ancak tepki gösteren oyunculara göre bahar indirimleri, başka ülkelerde çoktan başlamış durumda. Salgın önlemlerinin yaşandığı bugünlerde oyuncuların tepkisinde artış yaşanması bekleniyor.

Sony, Oyun İndirme Hızını PlayStation’da Yavaşlattı! ilgili haber için burayı tıklayın.

Related posts

İşte PlayStation Ödülleri 2019’un Kazananları

Yasemin ACAR

Persona 4 Golden oyunu Steam üzerinden PC’lerde yayınlanacak

Fatih Akgün

iPhone 12 Serisinin Merak Edilen Tüm Teknik Özellikleri!

Yorum Yap