Teknolojix Haber
MOBİL OYUN

PlayStation ve Xbox’tan Sonra O Özellik Şimdide Android’de.

Google PlayStation ve Xbox’ta bulunan indirirken oynama özelliğini Android’e getirmek için kolları sıvadı. Google’ın çalışmaları başarılı olursa Android’te PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile veya Fortnite oynamak isterseniz, oyunu indirmeye başlamanız ile birlikte oyunu oynamaya da başlayabileceksiniz.

Akıllı telefon kullanıcısı iseniz, App Store veya Google Play Store‘da şöyle bir dolaşmışsınızdır. Bu mağazalarda dikkatinizi çeken, PUBG Mobile, Fortnite ve Call of Duty: Mobile gibi yüksek indirme rakamlarına ulaşmış popüler oyunlar görürsünüz ve gözünüze bir oyun takılır. Oyunun açıklamasını okuduğunuzda çok seveceğiniz ve metrobüste, işte, okulda ve evde oynayabileceğiniz bir oyun olduğunu düşünürsünüz. Fakat oyunun dosya boyutuna baktığınızda ise tüm hevesiniz kaçar. Zira, oyunun dosya boyutu o kadar büyüktür ki, var olan internetiniz ile bu oyunu indirmek en iyimser tabir ile dakikalarınızı alacaktır. Sonra indiririm diyerek de oyunu unutursunuz. İşte Google tam da bu nokta için yeni bir çözüm geliştirmiş durumda. Google çözümü ise PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarında buldu.

GOOGLE ANDROİD OYUNLARINI İNDİRİRKEN OYNATABİLECEK

Google’ın çalışması sayesinde, tıpkı PlayStation ve Xbox platformlarında olduğu gibi oyunun indirilmesini beklemek tarihe karışacak. Google, oyun indirilirken aynı zamanda o oyunun oynanmasına izin verecek. Böylece zaman kaybı ortadan kaldırılacak.

PlayStation ve Xbox‘ta hali hazırda var olan bu özellik şu anda Google tarafından, Pixel 4 XL akıllı telefonlarda test ediliyor. Test sürecinin sonunda Google’ın yeni özelliğini tüm Android kullanıcılarına sunması bekleniyor. Bu yüzden yeni özellik için biraz daha beklemek gerekebilir.

Related posts

Steam’den “Sonrakini Oyna” İşlevi ile Tanışın!

Motorola’nın Dikey Katlanabilir Moto Razr Telefonu Karşınızda…

Meryem ACAR

“Apple Siri, Sizi Dinlemeye Tam Gaz Devam Ediyor”

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap