Teknolojix Haber
İNTERNET MOBİL OYUN

 Pokemon Go’da İnanması Güç Bir Rekora İmza Atıldı…

Japon bir oyun sever, tutkunu olduğu Pokemon Go oyununda 1 milyon pokemon yakalamayı başardı. Kyarorina isimli oyun sever, başarısını internet üzerinden tüm dünyaya duyurdu.

2016 yılında piyasaya sürülen ve piyasaya sürüldüğü yıl oyun sektörünü kasıp kavuran “Pokemon Go“, hala pek çok ülkede aktif olarak oynanıyor. Oyunseverler, akıllı telefonlarıyla yollara düşüp, yeni pokemonlar bulabilmek için büyük çaba sarf ediyorlar. Yakalanan pokemonlar ise geliştirilebiliyor ve arena savaşlarında kullanılabiliyor.

Aslına bakacak olursak, Pokemon Go piyasaya ilk sürüldüğünde Türkiye‘de de çok yüksek bir popülariteye sahipti. Ancak oyun ne Google Play Store’un ne de App Store’un Türkiye sayfasına gelmedi. Hal böyle olunca da oyunseverler, bir süre sonra bu oyundan vazgeçmek durumunda kaldılar ve bu da Pokemon Go’nun Türkiye’deki popülaritesinin zamanla azalmasına neden oldu.

Pokémon Sword and Shield’a Antik Bir Yapıyı Andıran Pokémon Eklendi

Sizlere şimdi bahsedeceğimiz oyun sever ise Pokemon Go’da kırılması güç olan bir rekora imza attı. Kyarorina isimli Japon bir Pokemon Go oyuncusu, gezip dolaşarak tam 1 milyon pokemon toplamayı başardı. Bu başarı dünya üzerinde, en azından internet ortamında paylaşılan tek başarı. Kyarorina bu başarısını, Pokemon Go’dan aldığı bir rozeti internette paylaşarak tüm dünyaya duyurdu.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şu; oyun 2016 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne dek yaklaşık olarak 1.200 gün geçti. Yani Kyarorina, günde 830 kadar pokemon toplamış. Bu da onun, Pokemon Go oyunu için ne kadar büyük bir çaba harcadığını gösteriyor. Ancak her ne olursa olsun Kyarorina artık, bir pokemon milyoneri.

Related posts

Huawei, Enjoy 10e’nin tanıtım tarihini açıkladı

Fatih Akgün

PlayStation Store’da Büyük Oyunlara Büyük İndirimler Başladı!!

Fatih Akgün

Steam 3 Oyunu daha Kısa Süreliğine Ücretsiz yaptı!

Fatih Akgün

Yorum Yap