Teknolojix Haber
İNTERNET SOSYAL MEDYA Tanıtım TEKNOLOJİ (Genel)

Popüler Sosyal Medya Platformu Twitter’da Büyük Değişiklik! Artık Tweet Atarken…

Popüler sosyal medya platformu Twitter büyük bir değişiklik yapmak üzere düğmeye bastı. Twitter yeni bir özellik üstünde çalışıyor. Test aşamasında olan bu özellik sayesinde tweet’ler üç farklı modda atılabilecek. Bu yenilik kullanıcılara tweet’lerinde daha fazla kontrol imkanı sunacak. Twitter’ın ismi son dönemlerde koronavirüsü yüzüne gündeme geldi. Sosyal medya devi Japonya, Güney Kore ve Hong Kong’daki personellerine evden çalışmanın zorunlu olduğu bilgisini geçti. Bir yandan Twitter salgın yüzüne ekstra önlemler alırken diğer yandan da platformdaki geliştirmelere devam ediyor. Twitter’ın üstünde çalıştığı ve testlerine başladığı yeni bir özelliği ortaya çıktı.

Platformun yeni özelliğinde üç farklı konuşma modu yer alacak. Bu üç tip sırasıyla Açık, Topluluk ve Davet Üzerine olarak ayrılacak. Her konuşma için bu üç moddan birisi seçilebilecek.

Topluluk ise şu anda gözüktüğüne göre bir nevi Facebook topluluğu gibi olacak. Bu şekilde atacağınız tweetlere cevap verebilecek olanlar ise sizin takip ettiğiniz kişiler ve bahsettiğiniz hesaplardan ibaret olacak. Bir nevi takibe takip geri dönecek.

Davet Üzerine seçeneği ise o başlıkta, o konuşmada sadece konuşmayı başlatan kişi tarafından tweet’te belirtilen kişilerin katkı sunabileceği anlamına geliyor. Bunu biraz daha açmak gerekirse, mesela bir hesap Twitter hesabı bir flood yapıyor ve bu esnada cevap verebilmeyi Davet Üzerine olarak seçiyor. İlk tweet’te de sizi ekliyor. Bu durumda sadece flood yapan hesap ve siz bu sohbette tweet atabiliyorsunuz. Bu özellik, Twitter röportajları için harika bir yöntem olabilir.

Özellik yayınlandığında platforma yeni bir soluk getireceğinden ise kimsenin kuşkusu yok. Twitter için popülerlik bir sorun olmasa da sitenin istenilen kazanç seviyesine ulaşması çok uzun zaman almıştı. Firma yeni özellikleriyle etkileşimleri daha özel ve daha hedefe yönelik hale getirip erişimleri odaklayabilir.

Related posts

Zoom, Güvenlik Açıkları Sonrası Dev Şirketlerin Güvenlik Liderlerinden Danışmanlık Alacak

Fatih Akgün

Garajdan Çıkan 5 Teknoloji Firmasının Kuruluş Adımları

Murat Yap

TikTok’a Ağır Tepki!

Fatih Akgün

Yorum Yap