Teknolojix Haber
İNTERNET

Porsche Sürücüleri E-Spor Etkinliğinde Yer Alacak!

Porsche Motorsports direktörü Pascal Zurlindin, geçtiğimiz günlerde AutoWeek ile yaptığı bir röportajda Pascal, sürücülerinin bir e-spor etkinliğinde bulunacağını söyledi.

Koronavirüs nedeniyle iptal olan etkinlikler arasında elbette motor sporları etkinlikleri de yer alıyor. Büyük heyecanla izlenen onlarca etkinlik,Virüs sebebiyle iptal edildi. Etkinliklerin iptal edilmesi izleyenler ile birlikte takımlar ve pilotlar da bu durumdan etkilendi. Ancak gelişen teknoloji, bu duruma da çare oldu.

Gerçek dünyada yarışlar ertelenmiş ya da iptal edilmiş olsa da Porsche sürücüleri, hâlâ bir şekilde pistte zaman geçirmek zorundalar. İşte bu nedenle sürücüler, gerçek pistte geçirecekleri zamanı evlerinde simülatör üzerinden geçirecekler. Bununla birlikte sürücülerin Porsche eSports Supercup serisinde ve Mobil eSports Edition serisinde yer almaları bekleniyor.

Pascal Zurlindin, her sene düzenlenen efsanevi 24 saatlik Le Mans yarışının Eylül ayına ertelenmesi hakkında da konuştu. Zurlindin, bu konuda endişeli olmadığını ve araçlarının zorluğa karşı koyabileceğini söyledi.

Pascal Zurlindin, bahsettiği simülatör antrenmanları, aslında günümüzde birçok motor sporu için geçerli durumda. Özellikle yine koronavirüsten etkilenen F1 pilotları, her gün simülatörler üzerinden birleşerek hem antrenman hem de yarış gerçekleştiriyorlar.

Related posts

İLK SERTİFİKALI YOUTUBER’LAR MEZUN OLDU!!

M. Büşra Kaya

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox’u Güvenlik Açısından Geride Bıraktı!!!

M. Büşra Kaya

Türk Telekom Kullanıcılarının 2020’nin İlk Yarısında Kullandıkları İnternet Açıklandı!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap