Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Porsche’nin Görmediğimiz Canavarı: 919 Street

Porsche, bugüne kadar gün yüzüne çıkmayan tasarımlarını gösterdiği bir etkinlik başlattı. Porsche Unseen isimli bu etkinliğin en dikkat çekici yapımı 919 Street isimli araçtı. Porsche, bu aracı 2017 yılında piyasaya sürmek istedi ancak bazı nedenler, projenin yarıda kalmasına yol açtı.

Alman otomobil devi Porsche, “Porsche Unseen” olarak isimlendirilen bir tanıtım etkinliği başlattı. Bu etkinlik, şirketin bugüne kadar hiç görmediğimiz araç tasarımlarının kamuoyu ile paylaşılmasını içeriyor.

Araç, genel tasarımını LMP1 isimli yarış aracından alıyor. Ekip, yarış arabasında özel olarak bulunan ekipmanları 919 Street’ten çıkarmış, bu sayede de aracın tüketicilere has olduğunu anlatmak istemiş. Ancak her şeye rağmen 919 Street’i yarış arabalarından ayırmak pek mümkün değil.

919 Street, sadece tasarımını değil, şasi yapısı, motor ve diğer teknik aksamlarını da LMP1’den alıyor. Örneğin bu araçta 900 beygir güç üreten hibrit motor bulunuyor. Ayrıca dingil mesafesi gibi kritik oranlar da LMP 1’den olduğu gibi alınmış. Ancak ne olursa olsun bu araç, hiçbir zaman yola çıkmayacak. Şirket, dileyen Porsche hayranlarının Stuttgart’ta bulunan Zuffenhausen Müzesi‘ni ziyaret ederek bu aracı görebileceklerini söylüyor.

Related posts

Toyota Yeni Hatchback Hamlesi..

Fatih Akgün

Amazon’un yeni Elektrikli otomobili

Tractable’ dan yapay zeka ile kaza ve felaketlerin hasar değerlendirmesi çalışmalarına 25 milyon dolar yatırım daha

Fatih Akgün

Yorum Yap