Teknolojix Haber
OYUN UYGULAMA

POW Games’den Yerli Hybrid-casual Oyunlar

 

POW Games, bugünlerde hızlı bir şekilde popüler hale gelen hybrid-casual türü oyunlar geliştirme hedefinde ilerliyor.

 

Girişim ekosisteminde en öne çıkan alanlardan biri de mobil oyunlar. Yerli mobil oyun olan POW Games de, son günlerde hızlı bir şekilde popüler hale gelen hybridcasual türü oyunlar geliştirmek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. 

 

2021 yılı başlarında, App Samurai kurucu ve eski CEO’su olan Şeyhmus Ölker ile BGNmobi kurucusu Burak Göncü işbirliği ile kurulan POW Games, merkezi İngiltere’de bulunan mobil oyun yayıncılarından Matchingham Games ile de ortaklık ediyor.

 

POW Games, temel olarak yalnızca hybrid-casual oyun ile oyunlarda karlılık oranını artıracak teknoloji geliştirme amacıyla kurulan mobil oyun şirketi. Bugün 15 kişiden oluşan bir ekiple çalışmaya devam eden oluşum, önümüzdeki yılda ekibindeki kişi sayısını dört katına çıkarma hedefinde.

 

POW Games, geliştirmiş olduğu oyunlar ve kullanıcılarına kişiselleştirilen oyun deneyimi sunabilen yapay zeka destekli yazılım teknolojisiyle rakiplerinden farklılaşıyor ve kısa süre sonra dünya çapındaki oyun ekosisteminde unicorn şirketlerden olmayı hedefliyor. POW Games‘in geliştirdiği Food Match oyunu Androidler için buradan, iOSlar içinse buradan indirilebilir.

 

Related posts

SteelSeries, Apple İçin Tasarladığı Nimbus Plus’ı Tanıttı!!

Fatih Akgün

İşte PlayStation Ödülleri 2019’un Kazananları

Yasemin ACAR

Youtube Videoda Önemli Gördüğünüz Bölümlere Atlamanızı Sağlayacak Bir Özelliği Test Ediyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım