Teknolojix Haber
OYUN

PS5 detayları 18 Mart’ta geliyor!

PlayStation 5, tatil 2020 sürümü için hazırlandı, ancak sistemin çoğu hala bir gizem. Sony, Çarşamba günü yaklaşan konsolun mimarisine odaklanan bir videoyla bunu düzeltmek istiyor.

PlayStation yapımcısı Salı günü, Çarşamba günü saat 09: 00’da PS5’e “derin bir dalış” sunacağını tweetledi. Video PlayStation Blog’da yayınlanacak. Sunumun baş yönetmeni mimar Mark Cerny ev sahipliği yapacak.

PlayStation Japanese Twitter hesabına göre, bu video başlangıçta Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda bir oturum olarak planlandı. Konferans organizatörleri, başlangıçta Pazartesi günü başlayacak olan GDC’yi koronavirüs salgını nedeniyle iptal etti.

İlk PS5 detayları, sistemin donanımı ve denetleyicisi hakkındaki tanıtımlar ile Ekim ayında çıktı. Şubat ayında Sony, konsolun web sitesini oluşturdu, ancak yukarı çıktığı günden bu yana yeni bilgi eklenmedi.

Microsoft, Xbox Series X‘in özelliklerini Pazartesi günü açıkladı. Sızıntılara göre, iki yeni konsol, AMD tarafından üretilen CPU’lar ve GPU’lar ve katı hal sürücüleri dahil olmak üzere benzer donanıma sahip olacak.

Related posts

Assassin’s Creed ‘Ragnarok’ Sızıntısı Kanamayı Belli Ediyor

Fatih Akgün

Evde Kal Türkiye! Unutulmuş Oyunlarla Eğlen!

Fatih Akgün

Discord Ne İşe Yarar, Gerekli Mi? Nasıl Kullanılır?

Fatih Akgün

Yorum Yap