Teknolojix Haber
OYUN

PS5 ve Xbox Series X’e Corona Virüs Engeli: Çıkış Tarihleri Ertelenebilir!

Sony ve Microsoft tarafından yapılan resmi duyurulara göre PlayStation 5 ve Xbox Series X’in bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Bununla birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgınının lansman tarihlerini etkilediği konuşuluyor.

Corona virüsünün Apple’ın yeni telefonları ve Nintendo Switch konsolları da dâhil birçok popüler ürünün üretimine zarar verebileceğini gösteren raporlar ortaya çıktı. Analistler, bunlara ek olarak PS5 ve Xbox Series X çıkış tarihlerinin gecikebileceğini, aynı zamanda stok sorunlarının da ortaya çıkabileceğini belirtiyor.

Sony ve Microsoft’un iş ortağı AMD, geçtiğimiz günlerde her iki konsolun da planlandığı tarihte piyasaya sürüleceğini söyledi ve bu hâlâ doğru olabilir. Her iki şirket de PS5 ve Xbox Series X‘i zamanında piyasaya sürebilir. Ancak şu anda tüm dünyada corona virüsü salgını var ve bu durum her iki video oyun konsolu için de sorunlu bir açılış beklenmesine yol açıyor.

DFC Intelligence, Corona virüsü salgınının Sony ve Microsoft’un çıkarmaya hazırlandığı söz konusu ürünler üzerine olan etkisine dair bir rapor hazırladı. Rapora göre yeni konsolların çıkışı bu yıl  biraz zor olabilir. Öyle ki çıkış tarihinin 2021 yılına sarkabileceği belirtiliyor. Buna ek olarak üretim ve tedarik konusunda da sıkıntıların yaşanacağı konuşulanlar arasında.

Konsollar satışa sunulsa dahi üretimin kısıtlı ve başlangıç fiyatının yüksek olacağı görüşü hâkim. Zira hiç kimsenin Corona virüsü salgınının yaşandığı ortamda bir ürüne 499 dolar dolaylarında veya üzerinde fiyatlar vereceği düşünülmüyor.

 

Related posts

Iron Man VR 15 Mayıs’a Ertelendi

Fatih Akgün

ÜCRETSİZ 2 ADET OYUN KAÇIRMAYIN

Fatih Akgün

Sea of Thieves Beklenen Oyun Steam’e Geldi!

Yorum Yap