Teknolojix Haber
OYUN

PS5 veya Xbox Series X’te, FIFA 21’i Ücretsiz!

FIFA 21’i Ücretsiz Yükseltebilirsiniz…

EA, FIFA 21 gibi popüler oyunlarını, PlayStation 5 veya Xbox Series X piyasaya çıkmadan önce satın alanlara ücretsiz bir yükseltme programı sunabilir.

FIFA 21‘in çıkış tarihi, Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarının çıkış tarihinin birkaç öncesine denk geliyor. Fakat üzülmeye gerek yok, çünkü EA oyunlarınızı ücret talep etmeden yeni konsollara yükseltebilir. Aynı durum, Madden 21 ve fazlası için de geçerli olabilir.

EA’nın üst düzey yöneticisi Blake Jorgensen, firmanın son gelir duyurusunda “şu anki nesle ait konsollara çıkan bazı oyunların, yeni nesilde bir sonraki sürüme ücretsiz yükseltilebileceğini” açıkladdı. Jorgensen, hangi oyunların ücretsiz yükseltme programına dahil olacağını söylemedi.  Ancak GameSpot’a göre bu açıklama, bir anda değil, daha önceki bir çalışmanın sonucu olarak yapıldı.

Microsoft, daha önce her Xbox One oyununun geriye yönelik uyumlu olacağını ve Xbox Series X için Smart Delivery programı üzerinden ücretsiz yükseltme sunabileceğini açıklamıştı. Yani Jorgensen’in söyledikleri, yeni bir program duyurmaktan çok, üzerinde zaten çalışılan programı güçlendirerek tekrar dile getirmek olabilir.

Oyunların yeni nesil sürümlerinin daha yüksek FPS (saniyedeki kare sayısı), daha yüksek çözünürlük ve daha çabuk yüklenme süreleriyle gelmeleri bekleniyor. Sony yeni donanımında uzamsal ses kullanmayı planladığından, PS4 ve PS5 arasındaki seslerde de fark hissedebilirsiniz.

EA’nın haziran başındaki EA Play sanal duyurusunda yeni detayları öğrenme şansımız olacak.

Related posts

Call of Duty’den Irkçılık Kararı!

Fatih Akgün

ABD, İlk Kez Bir Oyun İlaç Olarak Satılıyor!

Yağmur Kübra Yazıcı

Evde Keyifle Zaman Geçirtecek Muhteşem Oyunlar

Fatih Akgün

Yorum Yap