Teknolojix Haber
İNTERNET

PTT tarafından verilen ücretsiz maske nasıl alınır?

Corona virüsü engelleme kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından ücretsiz maske satın alımıyla alakalı paylaşımda bulundu. Geçtiğimiz hafta toplu ulaşıma binen kişiler için maske takma zorunluluğu getirilmişti. Yeni uygulama ile PTT ücretsiz maske dağıtmaya karar verdi. Peki ücretsiz maske nasıl alınır? Detaylar haberimizde.

PTT tarafından verilen ücretsiz maske nasıl alınır

Sosyal medya hesabından attığı gönderi ile birlikte Ekrem İmamoğlu, PTT tarafından ücretsiz maske dağıtımına başvurulacağını açıkladı. Böylece maske temin edemeyen vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde ePTTAVM üzerinden (https://maske.epttavm.com/)  maske temin edilebilecek. Virüsün yayılımını engellemek ve dışarı çıkmak zorunda kalan kişilerin hasta olmasını engellemek amacıyla ücretsiz maske dağıtımına başlanacak.

Birçok şehirde geçtiğimiz hafta toplu taşımalarda maske kullanımı kuralı getirilmişti. Başta Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, virüsün yayılımını engellemek amacıyla vatandaşların maske kullanması istenmişti. Başvuru yapan her vatandaşın, her hafta bir paket sipariş verme hakkı mevcut. Her paketin içerisinde 5 adet maske bulunurken, başka aile üyeleri için de başvuruda bulunabilirsiniz.

Related posts

Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları İstanbul’ da Başlıyor

Fatih Akgün

Dolandırıcılar Durmuyor! Şimdi de Virüsü öldüren MP3 Satmaya Başladılar!

Fatih Akgün

Google’nin Yeni Reklam Formatı Swirl 3D Artık Tüm Kullanıcılara Açıldı

M. Büşra Kaya

Yorum Yap