Teknolojix Haber
MOBİL OYUN TeknolojiXHaber

PUBG Oynayanlara Kötü Haber

PUBG oynayanları yakından ilgilendiren bir gelişme:
PUBG oyunu için resmen yasak kararı çıktı.

 

NDTV kanalının yayınladığı habere göre; Hindistan İletişim, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığından yapılan açıklamada, Çin menşeli bazı uygulamaların ülkenin bütünlüğüne, egemenliğine, savunmasına,  güvenliğine ve kamu düzenine karşı zarar verici faaliyetlerde bulunduğu aktarıldı.

 

Mobil uygulamalardan bazılarının kötüye kullanıldığı, kullanıcılara ait verilerinin çalındığı ve gizli yollarla Hindistan dışındaki sunuculara aktarıldığı hakkında oldukça fazla sayıda şikayet alındığının da bildirildiği açıklamada, bütün bu nedenlerden dolayı içlerinde PUBG Mobile, Voov Meeting,  FaceU, InNote, WeChat Reading, Game of Sultans ve AppLock‘ın  bulunduğu Çin ile irtibatlı 118 mobil uygulamanın yasaklandığı kaydedildi.

 

Hindistan’da 33 milyon üzerinde kişi aktif PUBG Mobile kullanıcısı. Çin teknoloji şirketleri, oyuncu bilgilerinin gizliliğinin ihlali ile suçlanıyor. Hindistan’da 29 Haziran’da da aralarında TikTok, Share it, CamScanner, UC tarayıcı, WeChat, Xender ve Clean-master gibi Çin ile bağlantılı olan 59 mobil uygulama yasaklanmıştı.

Related posts

Samsung Galaxy Z Flip, İlk Yazılım Güncellemesini Aldı !

Fatih Akgün

Zoom’un iOS Sürümü, Arkamızdan “İş Çeviriyormuş”

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Epic Games`ten Yeni Bir Oyun İndirimi

Baturay ÇETİN

Yorum Yap