Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Qualcomm’dan kablosuz kulaklıklara bir yenilik daha!

Mart ayının sonunda , Qualcomm özellikle kablosuz kulaklıklar için tasarlanan iki yeni Bluetooth yongasının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bunlar Qualcomm QCC514x ve QCC304x  yongaları olarak biliniyor. Bugün, Qualcomm bu iki chipset için ayrıntılı bir açıklama yayınladı. Şirket , yeni chipsetlerin kablosuz kulaklıklar ve kulağa takılan diğer cihazlar için de optimize edildiğini söyledi . Bu yonga setleri aynı zamanda sağlam ve güvenilir bir bağlantı ile daha uzun pil ömrü sağlayabilirler. Ayrıca gürültü engelleme sistemleri de mevcut.

Qualcomm QCC514x ve QCC304x serisi ses yongaları Qualcomm aptX Adaptive ses teknolojisini destekliyor. Ayrıca, Qualcomm QCC514x ve QCC304x serisi yongalar da entegre hibrid aktif gürültü azaltma teknolojisine de sahip. Sadece sessiz bir dinleme deneyimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda dışarıdaki gürültüyü de içeri sızdırmıyor.

Ayna bağlantısı

Qualcomm QCC514x ve QCC304x serisi yongaları en yeni TrueWireless Yansıtma teknolojisini de desteklemekte. Sesin, iki kulaklığın bağlantısı arasında daha serbest bir şekilde geçiş yapmasını sağlar. TrueWireless Yansıtma teknolojisi, bir kulaklığın bluetooth üzerinden bir akıllı telefona kablosuz olarak bağlanmasını sağlar. Ve diğer kulaklık ‘aynası’ olur. Ve telefona bağlı bir kulaklığı kulaktan çıkardıktan sonra, diğer ‘ayna’ kulaklığı akıllı telefonla bağlantıyı devralarak müzik veya sesli aramaların bağlantısının kesilmesini önler.

Sesli asistan ve düşük güç tüketimi

Qualcomm QCC514x serisi yongalar, sesli asistanlarda uyandırma terimi için sürekli dinleme yapmayı destekliyor. Yine Qualcomm QCC514x ve QCC304x serisi yongaları düşük güç tüketimi özelliklerine sahiptir. 65 mAh pil, 13 saate kadar çalma süresi sağlayabilir ve gerçek kullanım durumları için güç tüketimini artırabilir.

Related posts

Xiaomi Mi Smart Band 5’in Türkiye’ye geliyor ve fiyatı da belli oldu

Fatih Akgün

XIAOMI Destekli Yeni Akıllı Saat!

Yağmur Kübra Yazıcı

Merakla Beklenen Samsung’un Tasarım Harikası Kablosuz Kulaklığı Galaxy Buds Live Tanıtıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap