Teknolojix Haber
MOBİL

Quick Charge 3+ Teknolojisini Tanıttı (Bosanski jezik)

Qualcomm, cihazi dünyanın en büyük hızlı şarj ekosistemi olan Quick Charge en son eklenen teknolojisini tanıttı.

Quick Charge 3+, ilk olarak Qualcomm Snapdragon 765 ve Snapdragon 765G, ardından 2020’de diğer Snapdragon platformlarında kullanılabilir olacak. Xiaomi’nin Mi 10 Lite Zoom modelinin yeni teknolojiyi destekleyen ilk akıllı telefon olması bekleniyor. 

Qualcomm’un yeni 3+ teknolojisi, önceki nesillere kıyasla yüzde 35 daha hızlı şarj vaat ediyor ve bir akıllı telefonu yalnızca 15 dakikada yüzde 0 noktasından, yüzde 50 noktasına şarj edebiliyor. Ek olarak yeni teknolojiyle cihazlar, 9 dereceye kadar daha serin çalışacak ve aynı anda hem kablolu hem kablosuz şarj olabilecek.

Quick Charge 3+, OEM’ler ve tüketiciler için daha uygun fiyatlı Quick Charge 4’ten 20mV’lik adımlarla ölçeklenebilir voltajı destekleyen endüstri standardı USB A’dan C’ye kabloları ve aksesuarları desteklliyor.

Quick Charge 3+, önceki nesil Hızlı Şarj cihazlarıyla geriye dönük uyumlu ve daha yeni cihazlar Quick Charge 3+ aksesuarlarıyla çalışabiliyor, böylece her zaman en esnek şarj deneyimini sağlıyor.

Bu işlemciyi kullanan orta seviye telefonların ülkemizdeki fiyat aralığı 3500 TL ile 5500 TL arasında.

 

Quick Charge 3+ tehnologija

Qualcomm je predstavio najnoviju Qualcomm Quick Charge 3+ tehnologiju, najveći svjetski ekosustav za brzo punjenje.

Quick Charge 3+ bit će dostupan na Qualcomm Snapdragon 765 i Snapdragon 765G. Do kraja godine biće dostupan i na ostalim Snapdragon platformama. Očekuje se da će Xiaomi Mi 10 Lite Zoom biti prvi pametni telefon koji će podržati novu tehnologiju.

Qualcommova nova tehnologija 3+ obećava 35 posto brže punjenje od prethodnih generacija i može napuniti pametni telefon od 0 do 50 posto u samo 15 minuta. Uz to, s novom tehnologijom uređaji će raditi i do 9 stupnjeva hladnije te mogu istovremeno biti ožičeni i bežični. Raspon cijena telefona srednje razine koji koriste ovaj procesor u našoj zemlji je između 3500 TL i 5500 TL.

Related posts

Xiaomi’s 3. Jenerasyon Ekran ve Ekran Altı Kamera

Fatih Akgün

Samsung, Samsung Galaxy Tab S6 Lite’ı Duyurdu!

Fatih Akgün

Rusya’da Yerli Yazılım Şartı

Fatih Akgün

Yorum Yap