Teknolojix Haber
DONANIM

Radeon Pro 7 tanıtıldı

Radeon Pro 7 tanıtıldı

 Radeon Pro 7 tanıtıldı

AMD Radeon Pro 7  NVIDIA Quadro RTX 5000 göre kolay sahip olunabilir uygun fiyatlı bir alternatif olarak tanıttı. AMD tarafından yayın yapma gibi, 8K video düzenleme (editleme) işlemleri, bilgisayar destekli mühendislik işlemleri gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılmayı amaçlayan yeni GPU iş istasyonu ;  Radeon Pro 7 tanıtıldı.

Radeon Pro VII ‘de tasarımında bir önceki versiyon Radeon VII gibi  7nm Vega 20 GPU yi kendine temel olarak alıyor. Ayrıca maliyet açısından karşılaştırıldığında, yüksek maliyetli olan  NVIDIA Quadro RTX 5000 den daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak karşınıza çıkıyor.

AMD firması ,  Radeon Pro VII’nin; NVIDIA’nın ürünün  sundukları ile yarışabileceğine dair karşılaştırmalı bir bilgi grafiği gösterdi. Quadro GP100 nun fiyatının yarısı kadar bir fiyatı olan 2 adet  Radeon Pro VII, Infinity Fabric Link ‘e bağlanarak 2 kat VRAM sağlayabilir. Aynı zamanda  4x PCIe Gen4 bant genişliği, iki ek mini DisplayPort 1.4 bağlantı noktası, 13.1 TFLOP’a kadar birleştirilmiş FP64 performansı ve 1 TB / sn’den fazla bellek bant genişliği sağlayabilir

Quadro RTX 4000’in aksine, Radeon Pro VII de ECC bellek desteği ile birlikte geliyor.

Radeon Pro VII nin Quadro RTX 5000′ karşı performasının karşılaştırması

AMD firması, Radeon Pro VII nin  NVIDIA Quadro RTX 5000 ile karşılaştırıldığında birkaç performans  ölçümü gösterdi. Bir çok testte her iki kartın performansı da burun burunayken, Radeon Pro VII, daha düşük güç tüketimi ve daha düşük bir TCO avantajına sahip olduğunu kanıtladı.
Radeon Pro VII  ile sağlanan en göze batan fark ve kullanıcı açısından sağladığı  yarar ,  DaVinci Resolve Studio’da Nuke 12.1 ve 8K ile  düzenleme yaparken dijital birleştirme sırasında görülüyor.  Ayrıca Radeon Pro VII  avantajlarından biri de , benzer iş yüklerinde Quadro RTX 5000’den daha soğuk çalışabilmesidir. Çabuk ısınmıyor.
Bu rakamların gerçek hayatta ne kadar iyi olduğunu bilmek için AMD’nin gerçek kriterlerindeki iddialarını doğrulanması gerekecek.

Kaynak: notebookcheck

Related posts

‘Eşarj’ Halka Açık Elektrikli Şarj İstasyon Sayısı 45 İlde 450’ye Ulaşacak…

Meryem ACAR

Siber Güvenlik : Grandoreiro Truva Atı Tehlikeli

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Windows mu daha güvenilir yoksa macOS mu?

Meryem ACAR

Yorum Yap