Teknolojix Haber
OYUN

Rainbow Six: Siege “Kopyası” Davalık Oldu

Rainbow Six: Siege “Kopyası” Davalık Oldu

Ubisoft, popüler oyunu Rainbow Six: Siege’e çok benzer bir oyun sebebiyle onu satan Google ve Apple’ı mahkemeye verdi.

Bazı oyunların birbirlerinin fikirlerinden esinlendiği açık, fakat Ubisoft bir oyundaki aşırı benzerliği görmezden gelemedi.
Bloomberg‘e göre oyun yayıncısı Ubisoft, Area F2‘yi sattığı için Apple ve Google’ı mahkemeye taşıyor. Bunun nedeni, Area F2’nin Rainbow Six: Siege‘in “neredeyse karbon kopyası” olması. Alibaba’nın sahibi olduğu Ejoy’un ve Qookka Games’in, Ubisoft’un takım shooter oynunun arayüz düzeni dahil, “neredeyse her yanını” kopyaladığı iddia ediliyor. İki oyunda da drone’lar, kırılabilir duvarlar ve duvarlardan iple sallanmak öne çıkıyor.

Ubisoft, Apple ve Google’ı telif hakkı ihlali hakkında uyardığını, ancak iki şirketin de Area F2’yi uygulama mağazalarından kaldırmadığını açıkladı. Ubisoft’un oyunun geliştiricisi yerine neden Apple ve Google’ı suçladığına dair bir açıklama yok. Bunun sebebi, Ejoy’un Çin’de olması ve burada telif hakkının peşinden gitmenin zorluğu olabilir. Apple ve Google’a açılan dava başarılı olursa, Area F2 mağazalardan kaldırılabilir ve gelirin bir kısmı, Ubisoft’a geri dönebilir.

Related posts

Tek Kişilik Macera Başlıyor. Hearthstone: Galakrond’s Awakening…

Meryem ACAR

Hindistan,Çin bağlantılı 118 mobil uygulamayı yasakladı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Büyük İddia: Epic Games, Yarın GTA 5’i Ücretsiz Sunacak!!

Fatih Akgün

Yorum Yap