Teknolojix Haber
OYUN

Rakibini Geride Bıraktı Call of Duty Warzone

 Activision, kısa süre önce yeni bir mobil Battle Royale oyununu karşımıza çıkardı. Call of Duty Warzone oyuncu sayısı ile ilk günden itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Son olarak, Call of Duty resmi Twitter hesabından yapılan bir duyuruyla oyuncu sayısının ulaştığı seviye gözler önüne serildi. Yeni oyun, önemli rakiplerinden birini de bu açıdan geride bırakmayı başardı.

Call of Duty Warzone oyuncu sayısı ile rakibini solladı

Call of Duty Warzone, piyasaya sürüldüğü ilk günde 6 milyonluk oyuncu sayısında ulaşarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Sıkı rakiplerin olduğu mobil Battle Royale dünyasına iddialı bir giriş yapan oyun, 2 haftadan kısa sürede 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Bu sayede en önemli rakiplerinden biri olan Apex Legends’ın benzer gün süresinde ulaştığı 25 milyonluk oyuncu sayısını da geçmiş oldu.

Oyunun bu kadar geniş kitlelere ulaşmasında iki önemli sebep var. Bunlardan biri tabii ki ücretsiz olması. Bir diğeri ise koronavirüs pandemisi. Tüm dünyadaki insanlar şu sıralar zamanlarının büyük bir kısmını evde geçiriyorlar ve bu aşamada eğlenmek için en büyük yardımcılarından biri de mobil oyunlar. Warzone‘un oyuncu sayısında da bunun etkisinin hissedildiğini söyleyebiliriz.

150 kişinin aynı anda oyun alanına düştüğü ve kıyasıya mücadele ettiği Warzone, kısa süre önce solo moda da kavuştu. Daha önce 3’er kişilik takımlar halinde oynanabilen oyunda artık oyuncular tek başına da savaşabiliyor.

Call of Duty: Warzone nasıl oynanır?

Oyunu Call of Duty: Modern Warfare’ın bir parçası olarak düşününce akıllara aynı soru geliyor: “Bu oyunu oynayabilmek için Modern Warfare’a sahip olmam gerekiyor mu?” Bu sorunun cevabı net olarak hayır. Call of Duty: Warzone’u oynamak için Modern Warfare’ı satın almanız gerekmiyor. Eğer Modern Warfare’a sahipseniz Warzone’a oyun içerisinden ulaşabiliyorsunuz ancak Modern Warfare’ı hiç satın almadıysanız da Warzone’u hem Battle.net, hem PlayStation Store, hem de Xbox Store üzerinden ücretsiz indirip oynayabilirsiniz. Eğer bir noktadan sonra Modern Warfare’ın diğer içeriklerine ulaşmak isterseniz, sürüm yükseltme şansına da sahipsiniz.

Related posts

25 Yaşında Bir Genç, PUBG Oynarken Beyin Felci Geçirdi ve Hayatını Kaybetti

Yasemin ACAR

Konami, eFootball PES 2020’nin Euro 2020 DLC’sini Ücretsiz Olarak Kullanıcılara Sundu!

Semih Bozkurt

PippenFTS isimli bir YouTuber, Minecraft’ta Birebir Ölçekli Dünya Oluşturuyor…

Fatih Akgün

Yorum Yap