Teknolojix Haber
DONANIM

Reddit’te Rus Hackerlar Tarafından İngiltere Hükümet Belgeleri Sızdırıldı…

Bir Reddit kullanıcısı İngiltere hükümet belgeleri ile ilgili paylaşımda bulundu. Konu ile açıklama yapan yetkililer sızıntının Rus hackerlar tarafından yapıldığını belirtti.

ABD adalet bakanlığı, finans sektörünün milyonlarca dolar zarar etmesine sebep olanları bulmasına yardım edenlere ödül verecek. Evil Corp adlı hacker grubu Dridex zararlı yazılımını geliştiriyor.

Reddit kullanıcısı İngiltere hükümet belgelerini sızdırdı

Rus hackerlar yaptıkları eylemlerle bir süredir dünya gündeminde yer alıyor. ABD geçtiğimiz günlerde Rus hacker grubu için ödül vereceğini açıklamıştı. Şimdi de bir Reddit kullanıcısı İngiltere hükümetine ait olan bazı belgeleri yayınladı.

Reddit yetkilileri bu konu hakkında bir yazı yayınladı. Yayınlanan yazıda sızıntının sistematik bir şekilde yapıldığını belirten yetkililer içeriğin daha fazla görüntülenebilmesi için oy verme sisteminin manipüle edildiğini söyledi.

Sızıntıyı yapan hesabı ve bağlı olan diğer hesapları da incelediklerini açıklayan yetkililer sızıntının Rusya kaynaklı olduğunu belirtti. Sızdırılan belgeler arasında İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı içerikleri de yer alıyor.

İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı ile ABD arasında gerçekleştirilmesi planlanan ticaret anlaşmalarının sızdırıldığı da edinilen bilgiler arasında. Cuma günü sızıntı için açılmış olan Subreddit’in kaldırıldığını ve hesapların kapatıldığı açıklandı.

Yetkililer bu olayın Mayıs ayında Facebook’ta benzer paylaşımlar yapan grup tarafından gerçekleştirildiğini düşündüklerini belirtti. İngiltere hükümet belgeleri sızıntısının Secondary Infektion adı verilen grup tarafından gerçekleştiği söylentiler arasında yer alıyor.

Related posts

OLED TV Satışları 10 Milyonu Aştı (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Tam Paketi Bir Ev Parasına Satılan Apple Mac Pro’nun Türkiye Fiyatı

Fatih Akgün

Süper bilgisayar için Çin’de süper bir yarış başladı

Fatih Akgün

Yorum Yap