Teknolojix Haber
MOBİL

Redmi K30 Pro tanıtım tarihi yayınlandı

Redmi K30 Pro tanıtım tarihi yayınlandı

Geçen yıl K20 ve K20 Pro (ülkemizdeki adıyla Mi 9T ve Mi 9T  Pro) ile yüksek satış rakamlarına ulaşan Xiaomi, Aralık ayındaysa Redmi K30 ile karşımıza çıktı. Bu modelin tanıtılması ile gözler K20 Pro’nun yerini alacak olan yeni amiral gemisine çevrilmişti. Uzun bir bekleyişin ardından Redmi K30 Pro tanıtım tarihi belirlendi.

Redmi K30 Pro tanıtım tarihi açıklandı: 24 Mart

Yeni çıkarılacak olan bu akıllı telefon gücünü Snapdragon 865‘den alacağı ve 5G desteğine sahip olacağı daha önce resmi olarak doğrulanmıştı. Redmi tarafından yayınlanan afiş içerisinde cihazın 24 Mart tarihinde tanıtılacağını gözler önüne serdi.

Redmi K30 Pro, çentiksiz ekrana sahip olacak ve 120Hz ekran tazeleme hızı ile Xiaomi kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Son zamanlarda sızdırılan canlı görüntüler, akıllı telefonun sırtında dairesel bir plaka içine yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumuna sahip olacağını gösterdi. Ana kameranın 64 Megapiksel Sony IMX686 kamera sensörüne sahip olduğu söyleniyor ancak diğer kameraların kullanım amacının ne olduğu şu anda bilinmiyor.

Redmi K30, 27W hızlı şarjlı özelliği olan 4.500 mAh batarya ile tanıtılmıştı. Pro versiyonunun 33W hızlı şarj ve 4.700 mAh batarya ile geleceği tahmin ediliyor. Resmi tanıtım tarihine yaklaştıkça bu telefon hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

Related posts

OnePluz Z, Snapdragon 765G İşlemcisi ve Özellikleri!

Google olmadan da yaparız..

Fatih Akgün

Apple, iPhone 12’nin Üretimine Temmuz Ayında Başlayabilir!

Semih Bozkurt

Yorum Yap