Teknolojix Haber
DONANIM MOBİL

Redmi parmak izi teknolojisinde atak yaptı!

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, Apple, Samsung gibi dev şirketlerin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni nesil LCD ekranlar için ekran altı parmak izi okuyucusunu tanıttı.

Ekran altı parmak izi okuyucusu hali hazırda birçok Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonda kullanılıyor. Fakat bu akıllı telefonların ekranlarının hepsi AMOLED ekran. Yani AMOLED ekran kullanmayan akıllı telefonlarda bu teknolojiyi kullanmak henüz mümkün değil. Bu da uygun fiyata akıllı telefon çıkartmak isteyen şirketlerin elini zayıflatıyor. Çünkü AMOLED ekranlar, LCD ekranlara göre çok daha maliyetli. Bu durum karşısında çözüm üretebilmek için firmalar Ar-Ge çalışmalarını hızlandırarak çözüm bulmaya çalışıyor. Bu firmalardan biri de Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi‘ydi. Birçok firmanın AR-Ge çalışması yaptığı bu konuda Redmi daha hızlı çıktı ve şirket kaynakları tarafından yayınlanan video ile ulaşılan nokta gözler önüne serildi.

 

İŞTE REDMİ’NİN LCD PARMAK İZİ SENSÖRÜ

Redmi yayınladığı video ile LCD ekranlar için hazırlanmış ekran altı parmak izi okuyucusu için hazır olduğunu göstermiş oldu. Redmi’nin yeni teknolojisi yayınlanan videoda bir Redmi Note 8 üzerinde test ediliyor. Test edilen bu teknoloji her ne kadar diğer parmak izi teknolojilerine göre yavaş çalışıyor olsa da gayet stabil şekilde çalışıyor.

Yayınlanan videodan anlaşıldığı üzere Redmi, LCD panellerin arka kısmındaki aydınlanmanın parmak izi sensörünü engellemesi sorununu atlatmış görünüyor. Önümüzdeki dönemde çıkacak uygun fiyatlı ve LCD ekrana sahip Redmi modellerinde bu yeni teknolojinin kullanılması bekleniyor. Belki de teknolojinin ilk kullanıldığı telefon Redmi Note 9 olur..

Related posts

İlk Bilgisayar Faresi (Mouse) Douglas Engelbart ve Steve Jobs

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Ödüllü tasarım ile Philips USB-C ‘li monitörü

Fatih Akgün

PUBG Mobile Oyununu Destekleyen Cihazlar

Fatih Akgün

Yorum Yap