Teknolojix Haber
MOBİL

Redmi Wi-Fi 6 Router Yanlışlıkla Satışa Çıkartıldı

redmi 6 wifi router

Redmi Wi-Fi 6 Router Yanlışlıkla Satışa Çıkartıldı

Türkiye’de milyonlarca kişinin beğenerek satın aldığı markalardan biri olan Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin, alt markası olan Redmi’nin yeni Wi-Fi 6 router’ı yanlışlıkla listelendi. Muadillerine göre kısmen daha ucuz olan Wi-Fi 6 router’ın özellikleri ise dikkat çekici. 1800 Mbps hız ile kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

redmi 6 wifi yönlendirici

Xiaomi birçok alanda çalışmalarını sürdürüyor ve yeni cihazlarını üretiyor. Çok çeşitli elektronik cihaz üreten bu firma, alt markası olan Redmi bünyesi altında router (yönlendirici) çıkaracağı biliniyordu. Redmi AX1800 adını talan router henüz piyasaya sürülmediği halde Çinli bir internet mağazası olan Tmall tarafından satış yanlışlıkla sunuldu. Bu şekilde Redmi AX1800′ün bazı özellikleri ortaya çıkarken;  teknoloji severlerden büyük ilgi gördü.

Son çıkan Wi-Fi 6 bağlantı protokolünü bünyesinde buldururken fiyatı da muadillerine göre daha ucuz olacak. Yanlışlıkla satışa konulduğu Tmall sitesindeki fiyatı 46 dolar olarak belirtilen cihaz; ürün satışa sunulduğunda da bu fiyat bandından satılması bekleniyor. Xiaomi’nin amiral gemilerinden olan AX3600 modelinin 126 dolarlık fiyatıyla mukayese edildiğinde AX1800 gerçektende çok ucuz diyebiliriz.

Redmi, Xiaomi’nin amiral gemisi ile olan aradaki fiyat farkını kapamak için cihazın özelliklerinden taviz vermesi gerekiyor. Bu yüzden de MU-MIMO ve OFDMA destekli çift bant 802.11ax bağlantı protokolüyle birlikte 1800 Mbps hız sunması bekleniyor. Bahsedilen hız 2,4 GHz ve 5 GHz’in birleşmesinden ortaya çıkıyor. Fiyat ve performans özellikleri göz önüne alındığında bu cihazın en iyi seçenekler arasında girdiği düşünülüyor. Redmi’nin cihazı bu ay içerisinde resmi olarak tanıtması bekleniyor.

 

iPhone 12 Pro 120 Hz ProMotion Ekranla Mı Geliyor adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Pixel 3 Pixel 4a Tasarımı ile Ana Modelden Daha Şık Görünecek…   

Meryem ACAR

SS Android 11 Özelliklerinde Olmayacak Peki Nasıl Yapacağız?

Fatih Akgün

Samsung’un “Sanal İnsanı” NEON telefonlara geliyor

Vildan Çelik

Yorum Yap