Teknolojix Haber
OYUN

Resident Evil dizisi için Netflix paylaşım yaptı

Birçok kişinin filmleriyle tanıdığı ve başrolünde başarılı oyuncu Milla Jovovich‘in olduğu Resident Evil serisi, aslında ilk olarak bilgisayar oyunundan uyarlandı. 22 Mart 1996 tarihinde piyasaya sürülen Resident Evil oyunu, sonrasında birçok farklı yapımlara tanıklık etti. 2019 yılının Ocak ayında, oyunun yeni versiyonu yapılmış ve Resident Evil 2 adıyla piyasaya sürülmüştü. Oyunun üçüncüsü için yapımlar devam ederken, Resident Evil dizisi için de Netflix tarafından bir paylaşım yapıldı.

Resident Evil dizisi için Netflix paylaşım yaptı

Resident Evil dizisi için daha önce birkaç tahmin yapılmıştı. Ancak dizinin hangi yayın platformu tarafından yapılacağı ve nasıl olacağı hakkında pek bir bilgi yoktu. Netflix, medya merkezlerinde Resident Evil TV dizisinin açıklamasını yayınladı, ancak sonrasında gönderi hemen silindi. Gönderide, 26 yıl sonra T-Virüsünün Greenwood Asylum, Washington ve D.C. şehirlerinde ortaya çıktığını ve Umbrella şirketinin Clearfield kasabasında planlarını harekete geçirdiğinden söz ediliyor.

Umbrella Corporation olmadan Resident Evil dizisi hayal etmek neredeyse imkansız. Şirketin dizi içerisindeki konumu ise tam olarak bilinmiyor. Hizmet dışı bırakılmış bir akıl hastanesi ise dizinin merkezinde olabilir.

Resident Evil filmleri, iniş ve çıkışları ile ünlü. İlk film ve üçüncü film beğenileri toplasa da, son film serinin severlerini üzmüştü. Dizinin kaç sezon olacağı ve ne zaman yayımlanacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Siz Resident Evil’in dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Related posts

Epic Games Store’da Gelecek Hafta Ücretsiz Sunulacak Oyunlar

Fatih Akgün

Haftanın Dikkat Çeken 5 Ücretsiz iOS Oyunu

Fatih Akgün

PlayStation 5’in Türkiye satış fiyatı tepki çekti

Vildan Çelik

Yorum Yap