Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

Resmi Açıklama Yapıldı : Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi

İletişim Başkanlığı, Süleyman Soylu’nun istifasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasının kabul edilmediği belirtildi.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir. Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

Related posts

Hayvanlar için teknoloji

Tuğba Yüksel

Ziya Selçuk tarih verdi! Okullar ne zaman açılacak?

Fatih Akgün

Facebook’tan Corona Virüsü Reklamlarına Tedbir

Fatih Akgün

1 Yorum

HAMDİ 13 Nisan 2020 at 12:20 pm

YOLUNUZ AÇIK OLSUN SAYIN BAKANIM,

İçişleri Bakanı Sayın SOYLU’nun bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. İçişleri Bakanı Sayın SOYLU’nun istifasının Sayın Cumhurbaşkanımız(RTE) tarafından kabul edilmemesini aziz milletimizin teveccühünün karşılık bulması olarak görüyorum. Çok isabetli, yerinde bir karar olmuştur. Yüce milletimizin mutlu, huzur ve güven içerisinde yaşamaları için İçişleri Bakanı Sayın SOYLU bilenerek, zırhını kuşanarak, Yüce Allah’a inanıp güvenerek, halkımızın teveccüh ve destekleriyle, Sayın Cumhurbaşkanımız(RTE)’nın güvenine layık olacağından en ufak bir kuşku duymuyoruz. Sayın Süleyman SOYLU’nun hainler, vatan ve millet düşmanları, teröristler, uyuşturucu çeteleri ile mücadelesi bundan sonra çok, ama çok daha şiddetli olacaktır. Bu karar; Jandarmamıza, Polisimize yeni bir enerji, yen bir kan ve yeni bir can olacaktır. Yolunuz açık olsun Sayın BAKANIM…

Cevaplayın

Yorum Yap