Teknolojix Haber
OYUN

Rockstar Games Örnek Davranış!

Dünyanın en popüler oyunları “Grand Theft Auto” ve “Red Dead Redemption” serisinin arkasındaki stüdyo Rockstar Games, gelirinin % 5′ lik kısmını Corona virüsü pandemisine karşı mücadeleye bağışlayacağını açıkladı. Rockstar, 1 Nisan ile 31 Mayıs’a kadar, oyunlarının çevrimiçi çok oyunculu sürümlerinde, oyunun “GTA Online” ve “Red Dead Online” oyunlarında aldığı paranın yüzde 5’ini bağışlayacağını söyledi.

Corona virüsü mücadelesine katılan Rockstar’dan yüzde 5 oranında bağış

Rockstar, paranın nereye gideceğini henüz tam olarak ortaya koymadı. Şirket, konuyla ilgili olarak “Bu fonlar, yeni tip Corona virüsü Covid-19’un etkileriyle doğrudan mücadele eden ve bu krizden etkilenenlere yardım eden organizasyonlara, yerel topluluklara ve işletmelere yardımcı olmak için kullanılacak.” şeklinde açıklamada bulundu. “GTA Online” ilk olarak 2013 yılında, “Red Dead Online” ise geçen yıl Mayıs ayında piyasaya sürüldü. Her iki oyunda da oyuncular oyun içi satın alma özelliğini kullanarak bakiye harcıyorlar.

GTA Online, Rockstar için asıl kaynak

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two’ya göre, çevrimiçi harcamalar işin çok büyük bir kısmını oluşturuyor. 2019 yıllık raporuna göre oyun içi satın alma işlemleri 2019 yılında net gelirinin %40’ını karşılıyordu. Take-Two, 2019 için toplam 2.6 milyar dolar gelir bildirdi. Take-Two, 2019 yıllık raporunda, “GTA Online” için önceki yıla göre 53,4 milyon dolar gelir artışı gördüğünü de kaydetti.

 

GTA Online, Rockstar ve ana şirketi Take-Two için oldukça fazla para kazandırmakta. GTA 5 tek başına Şubat ayı itibariyle 120 milyondan fazla sattı. Red Dead Redemption ise 2 Ekim 2018’deki ilk konsol sürümünden bu yana 29 milyondan çok sattı. Kısacası tüm bu gelirin yüzde 78’i GTA Online oyun içi satın alımlarından gelmekte. Başka bir deyişle bu yüzde 5 tutarındaki bağış epey fazla olacak gibi görünmekte.

Related posts

Süper Mario rekor fiyata alıcı buldu

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Üzen Karar Açıklandı! Call of Duty Oyununun Filmi Gecikecek

Fatih Akgün

Minecarft Güncellendi. Yeni Eklentiler ile Minecraft.

Fatih Akgün

Yorum Yap