Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

Rode Wireless Go Mikrofon İnceleme

Rode-Microfon

Youtuberların olmazsa olmazı şüphesiz ki önce kameralar ardından ışık ve mikrofonlar geliyor. Bu sektörde olan herkesin yakından tanıdğı Rode markasının bu ürünü fazlasıyla pratik ve sorunsuz çalışıyor. Youtuberların en büyük sorunu mobil olmak, ve Rode Wireless Go bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor. Gelin şimdi biraz daha yakından tanıyalım.

Rode wireless go sektörde kendine yer bulan küçük telsiz mikrofon konseptinin en önemli örneği olarak karşımıza çıkıyor. Hem alıcı hem verici olarak çalışan bu mikrofon sadece 32 gr ağırlığındadır. Kare tasarımda olması , ses ihtiyacı nı tam olarak çözüyor. Cihaz oldukça küçük gözüküyor kameraya bağlayacağınız  kısım ideal olurken yaka mikrofonu olarak kullanmak kare tasarımı yüzünden kimileri tarafından beğenilmeyebilir. Yakanızda baya büyük ve mikrofona benzemiyor çünkü. Bunun için ayrı bir yaka mikrofonu olarak ekürisi Rode Lavalier Go almanız lazım. , iki cihazda otomatik olarak eşleşiyor. KAblo sorunu da yok bu arada tüm bağlantı kabloları kutu içeriğinde geliyor. Hem alıcı ve hem verici kısmı için USB Type C kablosunun olması büyük bir incelik. Kutusunda şık bir taşıma çantası ve rüzgar pedleri yer alıyor. Bu rüzgar pedleri bu sonbaharın rüzgarlı havalarında gayet başarılı bir iş çıkarmış .

Rode-Wireless-Go-Kutu-İçeriği
Rode-Wireless-Go-Kutu-İçeriği

Usb ile şarz edilebilen Li-Po tipi bataryaya sahip ve 7 saate kadar pil performansı sunuyor. Cihaz üzerinde bir ekran bulunuyor. bu ekran üzerinden vericinin ses ayarlarını yapabilirsiniz , kalan şarz durumunu ses desibel seviyesini görebilirsiniz.

Hem ofis ve hem iç çekimlerinizde sizi asla yarı yolda bırakmaz. Bence tek dezavantajı arkadan klipsli ve kaba yapısı ile yaka mikrofonu olarak pek kullanışlı olmaması. Peki fiyatlar nedir , fiyatı şu anda 2199 TL  Rode Lavalier Go ise 733 TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkıyor.

Related posts

Elektrikli Otomobil Piyasaya Çıkmadan Tükendi!

Fatih Akgün

Pixel 3 Pixel 4a Tasarımı ile Ana Modelden Daha Şık Görünecek…   

Meryem ACAR

Apple Watch 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadınları Unutmadı

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım