Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

Rusya Güç gösterisi: S400’lü askeri tatbikat

Rusya Güç gösterisi: S400'lü askeri tatbikat

Rusya Güç gösterisi: S400’lü askeri tatbikat yaptı

Rusya Savunma Bakanlığı, Buryatya Cumhuriyeti ‘nde S-400 uzun menzilli hava savunma sistemlerinin kullanıldığı askeri tatbikatın görüntülerini yayınladı. Rusya Güç gösterisi: S400’lü askeri tatbikat yaptı.

Merkez Askeri Bölge basın dairesinden Rus basınına yapılan açıklamaya göre Rusya ’ya bağlı Buryatya Cumhuriyeti‘ ndeki Telemba poligonunda S-400 uzun menzilli hava savunma sistemlerinin kullanıldığı bir askeri tatbikat gerçekleştirildi.

Tatbikat kapsamında S-400 askeri birlikleri, göreceli düşmanın askeri tesisin altyapısını imha etmek amacıyla fırlattığı balistik füzeleri yaklaşık 400 kilometre lik mesafeden saptayarak önledi ve imha etti. Füzelerin olası bir saldırı ve savaş durumunda ne kadar önemli silahlar oldukları bir kez daha gözler önüne serildi.

Rusya Savunma bakanlığı yaptığı açıklamada Balistik füzelerin imitasyonu için Favorit-RM ve Armavir hipersonik hedef füzelerinin kullanıldığı ifade etti. Rusya geçtiğimiz ay içinde s400’lü  tatbikatı bir kez daha  gerçekleştirmişti.

Buryatya Cumhuriyeti Hakkında kısa bilgi:

1923 yılında Buryat Cumhuriyeti kuruldu. Hâlen Rusya Federasyonu’nu oluşturan cumhuriyetlerden birisidir. Sovyet Sosyalist Birliği Cumhuriyeti olan  ülkenin yüz ölçümü: 351 400 km², nüfusu ise 900.000’dir. Başkenti Ulan Ude ‘dir. Cumhuriyet ekonomisi tarıma dayalıdır. Buğday, sebze, patates, deri, önemli geçim kaynaklarındandır. Bulunduğu bölge nedeni ile topraklar verimlidir. Balıkçılık, avcılık, koyun yetiştiriciliğinin yanı sıra madencilik ve makine sanayide önemli gelir getiren ekonomik faktörlerdir.

Kaynak : Sputniknews

 

Related posts

Artık Hayvanlar Depremleri  Haber Verecek..

Meryem ACAR

Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Turksat 5A’yı Uzaya Gönderecek!!!

M. Büşra Kaya

Dünyanın Radyoaktif bir bulutun içinde olduğu anlaşıldı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap