Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel) YAŞAM

Sabiha Gökçen’de pistte tutunamayıp havaalanı dışına çıkan ve düşen uçaktan ilk görüntüler…

İnişe geçtiği esnada pistte tutunamayıp havaalanı dışına çıkan ve üç parçaya bölünen Pegasus uçağı ile ilgili ilk görüntüler ve daha kapsamlı bilgiler gelmeye başladı.

İzmir – İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’n ait Boeing 737-800 tipi TC-IZK kuyruk tescilli uçak, Sabiha Gökçen Havalimanı için inişe geçtiği esnada pistte tutunamayıp, havalimanını çevreleyen sınır tellerini parçalayarak yaklaşık 30-40 metre yükseklikten düştü. 177 yolcu bulunan uçak üç parçaya bölünmüş ve çarpamnın etkisiyle ön kısımda yangın çıktı. Uçaktaki iki pilotun durumunun ağır olduğu ve yolcuların da civar hastanelere kaldırıldığı bilgisi aktarıldı.

İstanbul’un dört bir yanından Sabiha Gökçen’e gelen ambulanslar gelen son bilgilere göre 120 yolcuyu ve durumu ağır 2 pilotu çevre hastanelere taşıdı. 155 Türk, 22 yabancı yolcu bulunduğu aktarılan uçak kazasında haberi yayına hazırladığımız esnada paylaşılmış bir ölüm haberi bulunmuyordu.

THY Uçuşları İptal Etti

Türk Hava Yolları kaza sonrasında 5 Şubat tarihli tüm Sabiha Gökçen kalkışlı ve inişli uçuşları iptal ettiğini aktardı. Sabiha Gökçen’i en yüksek yoğunlukla kullanan havayolu şirketlerinden olan Pegasus ise şimdilik konuyla ilgili bir iptal kararı açıklamış değil.

 

Related posts

Türkiye’de plastik poşetlerin kullanım oranları yüzde 77,27 düştü

Fatih Akgün

Google Play Tüm Telefonlarda Gece Modu Özelliği

Fatih Akgün

2020 Bilim ve Teknolojide Nasıl Geçti Beraber Bakalım

Fatih Akgün

Yorum Yap