Teknolojix Haber
YAŞAM

Salgından kurtulamayanlar New York Hart Adası’nda.

AIDS, tüberküloz ve şimdi de koronavirüsten ölenler de dahil olmak üzere bir milyon insan bu New York City adacında dinlenmeye bırakıldı.

New York’taki rekor kıran koronavirüsle ilgili ölümler var. Hart Adası’ndaki kamu mezarlığı mezarlarda bir artış görüyor.  13 Nisan’da, günlük ölümler beş gün boyunca 700’ü aştıktan sonra COVID-19’dan 10.000’den fazla insan öldü.

Bazı koronavirüs kurbanları Bronx’un hemen doğusunda yer alan Long Island Sound’daki Hart Island’da dinlenmeye bırakılıyor. 1869’dan beri, kayalık kıyıları ve ufalanan binaları olan, rüzgarla süpürülen, mil uzunluğunda bir ada. Salgın oranlarından hastalıktan ölenler de dahil olmak üzere, akrabası bilinmeyen insanların cesetlerini aldı.

Belediye başkanının ofisinde bir sözcü olan Avery Cohen e-postayla, “Onlarca yıldır Hart Island, aile üyeleri tarafından talep edilmeyen merhumları bırakmak için kullanılıyor” dedi. “Adayı bu kriz sırasında bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz ve COVID’den geçen ve bu tanıma uyan insanların bu salgın süresince adaya gömülmesi muhtemeldir.”

De Blasio geçtiğimiz günlerde COVID-19 kurbanlarının Hart Island’da toplu olarak gömülmediğini ve saygı gösterileceğini tweetledi . “Her şey bireysel olacak ve her bedene haysiyetle davranılacak” dedi.

Related posts

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin anlamı önemi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

işte 6,6 milyon dolara satılan video

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Ünlü YouTuber’ın 5 Yıl Önce Hazırladığı Özel Sığınağın Son Hali

Fatih Akgün

Yorum Yap