Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Samsung büyük rakibi Huawei için lisans aldı!

SamsungHuawei’ye ekran sağlamak için gerekli lisanslarını aldı.

Koyulan ticari yasaklara rağmen gün geçtikçe daha fazla şirket Huawei ile çalışabilmek için lisans alıyor veya lisans alma başvurusunda bulunuyor. Samsung’dan önce AMD ve Intel Huawei’yle ortak üretim yapabilmek için ABD lisanslarını almıştı. Bu alınan izinlerin şirkete dizüstü bilgisayar üretiminde büyük yararı olması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ise Samsung Display, ABD hükümetinden Huawei’yle çalışmak için gerekli lisansları aldı. Çinli üreticiye OLED panelleri sağlamak için ABD hükümetinden onayı aldı. Ancak bu lisansların alınması Samsung’un Huawei’ye panel gönderip gönderemeyeceğini tam olarak kesinleştirmiyor. Sadece Samsung’un değil, tedarik zincirindeki diğer tüm şirketlerin de ABD’nin gözetiminden geçip aynı lisansları alması gerekiyor.

Huawei ise ABD yasaklarından etkilense de kendi teknolojilerini üreterek bu ortamdan yara almadan çıkmaya çalışıyor. Yeni çıkardığı modellerde Google servisleri bulunmasa da tüm bunlara alternatif çözümler getiren şirket, kendi uygulama mağazası AppGalery uygulamasını da geliştirdi.

Related posts

Böyle İş İlanı Görülmedi, TMMOB İçmimarlar Odası Suç Duyurusunda Bulundu!

Fatih Akgün

AUDI Yeni CEO’sunu Belirledi

Fatih Akgün

İşte Karşınızda 2020 Hyundai i10 Türkiye Fiyatı!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap