Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung, Daha Ucuz Galaxy S21 İçin “Ekran Çözümü” Peşinde!

Samsung, Galaxy S21 serisinin bazı modellerinin ekranlarını kendisi üretmeyip, başka bir adrese başvurabilir. Peki, bunlar hangi modeller olacak ve bunun sonucunda daha ucuz bir Galaxy S21 görebilir miyiz?

Samsung’un gelecek nesil Galaxy S akıllı telefon serisi olacak olan Galaxy S21 serisi, elbette Galaxy S20’ye büyük  yenilikler katacak. Yine birbirinden farklı modellerle tanıtılması beklenen Galaxy S21’ler arasında, Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra gibi 3 seçeneğin olacağı biliniyor. Yeni gelen bilgiler arasında ise Samsung’un bazı Galaxy S21 modellerinde ekran terchinini Samsung Display’den yana değil, Çinli şirket BOE’den yana kullanacağını gösteriyor.

Samsung, bu konuda BOE ile bir anlaşmaya varmış gibi görünüyor. Zira Güney Koreli lirkeşirket bu konuda resmi teklifi BOE’ye ulaştımış. Buna göre Galaxy S21’lerden bazılarının ekranları BOE tarafından tedarik edilebilir. Bunun karşılığında ise bu modellerin fiyatlarının daha düşük olması bekleniyor.

Galaxy S21’lerden hangilerinin ekranlarını BOE’nin tedarik edeceği şimdilik bilinmese de, bunun Galaxy S21 Ultra olmayacağı net. Zira BOE’nin 120 Hz tazeleme hızına sahip bir ekran paneli şimdilik bulunmuyor.

Related posts

Teknoloji Devi Samsung da 108 MP Kameralı Akıllı Telefon Geliştiriyor…

Meryem ACAR

iPhone’larda var olan bir özellik Android 11’e geliyor!!

Fatih Akgün

MediaTek, Dimensity 820 İşlemcisini Duyurdu!!

Fatih Akgün

Yorum Yap