Teknolojix Haber
OYUN

Samsung ‘dan kullanıcıları için Google Stadia müjdesi

Google geçen yıl yüzenlediği I/O 2019 etkinliğinde oyun dünyasında kartları yeniden dağıtan platformunu tanıttı.  Google Stadia, ilk başta Google Pixel modellerinde kullanılıyordu. Şimdi ise sıra Samsung, Asus ve Razer markalı akıllı telefonlara da  geliyor. Google Stadia desteği ile  Samsung modellerinde yeni bir dönem başlayacak gözüküyor.

Samsung ‘a Google Stadia desteği geliyor

Stadia ilk olarak Pixel modelleri için kullanıma açıldı. Aradan geçen birkaç ayın ardından sıra Samsung, Asus ve Razer’a geldi. Google Stadia desteği alacak Samsung  modelleri ile birlikte diğer modeller de açıklandı. Buna göre;

Samsung cephesinden Galaxy S8+, Galaxy S8 Plus, Galaxy S8 Active, Galaxy Note 8Galaxy S9Galaxy S9 PlusGalaxy Note 9Galaxy S10Galaxy S10 Plus, Galaxy Note 10, Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra  modelleri bu desteğe kavuşacak.

Asus’ta ROG Phone ve ROG Phone 2, Razer cephesinden ise Razer Phone ve Razer Phone 2 Stadia desteğini alacak.

Şimdilik 42 oyunun bulunduğu Stadia’da bu sayı ileri ki zamanlar da  artacak.

Platform şuan ülkemizde kullanılamıyor. Yurt dışında ise fiyatı 129 dolar. Stadia Pro ve Stadia Base olarak iki farklı versiyonu bulunan platformun Base versiyonu ücretsiz, Stadia Pro ayda 10 dolarlık fiyata sahip.

Related posts

MARVEL’S AVENGERS GAME

Fatih Akgün

PlayStation 5’in Türkiye satış fiyatı tepki çekti

Vildan Çelik

Yeni Yıl İndirimi!Nintendo Switch Oyunlarında…

Meryem ACAR

Yorum Yap