Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung Galaxy A71 kamerası beklentiyi karşılamadı! (Bosanski jezik)

Samsung’un son zamanlarda çıkardığı orta menzildeki akıllı telefonlarından biri olan Galaxy A71, DxOMark tarafından kamera performansı testine tabi tutuldu.

Ancak bahsi geçen cihaz beklentilerin gerisinde kaldı ve bu durum hayal kırıklığına sebebiyet verdi. Aslında telefonun orta derece sonuçlar aldığını söyleyebiliriz ancak yine de emsalleri ile kıyaslandığı zaman aldığı puanın onlardan iyi olmadığını da söylemekte fayda var.

Samsun Galaxy A71, DxOMark tarafından yapılan kamera performans testinden 84 puan aldı ve sınıfındaki telefonların arkasında kaldı. Cihaz aslında 64 megapiksellik ana kamerası sayesinde iPhone 11 gibi üst düzey bir rakibi geride bırakmayı başardı ancak telefon farklı konularda verdiği falsolar yüzünden puanını istediği noktalarda tutamadı. Galaxy A71’in başını derde sokan en önemli sorunlardan biri ise hiç şüphesiz ki düşük ışık altında çekilen fotoğraflar idi.

Bunun haricinde ultra geniş açılı kamera oldukça geniş bir lense sahip olsa bile bu, gözle görülür bir geometrik bozulmaya yol açıyor. Ayrıca Samsung, Galaxy A71 modelinde ana kamera performansına güvenerek telefoto kamera da kullanmıyor. Ana kamera bu performansı tam anlamıyla sağlayamıyor ve bu da telefonu emsallerinin gerisinde bırakan bir başka unsur olarak öne çıkıyor. Ancak tüm bunlara rağmen cihaz fotoğraf kısmından 89 puan almayı da başarıyor.

Video bölümünde ise telefonun aldığı puan sadece 74 ve bu da genel performansın düşmesinde ana etken gibi görünüyor. Bu sebeple iPhone 11, Redmi K20 Pro, Google Pixel 3a, Samsung’un Galaxy A71 modelini geride bırakmayı başarıyor.

Kaynak: Teknolojioku

Testirana je kamera Samsung Galaxy A71 telefona 

Jedan od Samsungovih nedavno predstavljenih pametnih telefona Galaxy A71, DxOMark je podvrgao testiranju performansi fotoaparata. Međutim, navedeni uređaj nije ispunio očekivanja i to je izazvalo razočaranje. Zapravo možemo reći da je telefon postigao umjerene rezultate, ali se nije istakao u poređenju sa telefonima iste klase. Samsung Galaxy A71 dobio je 84 boda iz provjere performansi kamere koju je uradio DxOMark i ostao je za telefonima u svojoj klasi. Uređaj je uspio nadmašiti konkurenta poput iPhonea 11, zahvaljujući svojoj glavnoj kameri od 64 megapiksela, ali telefon nije uspio zadržati rezultat ni u jednom trenutku zbog spina na različitim temama. Jedan od najvažnijih problema koji je postavio problem Galaxy A71 u probleme su nesumnjivo fotografije snimljene pri slabom svjetlu.

Međutim, uređaj uspjeva da dobije 89 bodova iz sekcije za fotografije. U video dijelu, rezultat telefona je samo 74, a čini se da je to glavni faktor smanjenja ukupnih performansi. Iz tog razloga, iPhone 11, Redmi K20 Pro, Google Pixel 3a uspjevaju nadmašiti Samsungov Galaxy A71.

Related posts

Realme C3 – Fiyatı ve Özellikleri

Yasemin ACAR

Galaxy Note 20 Nasıl Olacak? İşte İlk Çizimler…

Yağmur Kübra Yazıcı

Uygun fiyatlı AirPods Pro geliyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap