Teknolojix Haber
DONANIM

Samsung Galaxy Chromebook 6 Nisan’da satışa sunulacak!

Samsung Galaxy Chromebook 6 Nisan’da satışa sunulacak!

Samsung’un üst seviye donanıma sahip Chrome OS çalıştıran dizüstü bilgisayarı Galaxy Chromebook, tüm ihtişamıyla 6 Nisan’da satışa sunulacak. Başlangıç fiyatı 999 dolar olacak.

Samsung Galaxy Chromebook’un, Civa Grisi ya da Fiesta Kırmızısı renk seçenekleri mevcut. Cihaz, 13,3 inç 4K OLED ekranla gelen ilk Chromebook olma özelliğini taşıyacak. Bunun yanında diğer Chromebook modellerinden daha güçlü, 10. Nesil Intel işlemciyle gelecek. 8GB LPDDR3 RAM ve 256GB SSD depolama da sunulan özellikler arasında.

Samsung Galaxy Cromebook
          Samsung Galaxy Cromebook

 

 

Ocak ayında yapılan tanıtımda Samsung’un açıklamalarına göre cihazın farklı konfigürasyonları olacaktı. Bunlar 16GB RAM ve 1TB SSD kapasitesine kadar uzanacaktı. Samsung, bu kararından vazgeçmiş görünüyor zira taban model satışa sunulacak tek seçenek.

                      Samsung Galaxy Cromebook Detay

Şimdiye kadar bu fiyat segmentinden Chromebook satmayı deneyen tek firma Google olurken, benzer şekilde yüksek kaliteli donanım sunan Samsung da aynı yola girdi. 2017 model Google Pixelbook ile tasarımsal anlamda benzer olsalar da Samsung Galaxy Pixelbook, yıl avantajı ve tasarım çözümleri sayesinde daha avantajlı durumda. Benzer fiyat segmentinde Windows ultrabook modelleri, hatta MacBook Air satın alınabilir hâle geldiğinden cihazın Chrome OS ile ne kadar ilgi çekeceği bilinmiyor.

Kaynak: https://www.cnet.com/news/samsung-galaxy-chromebook-on-sale-at-best-buy-starting-april-6/

 

Related posts

Intel’in yeni nesil çipleri başka bahara kaldı!

Büşra Seyhan

Lenovo’dan Oyun Bilgisayarı ve UltraBook Kombinasyonu! Karşınızda Legion Y740Si

Fatih Akgün

Windows 10 güncellemesinde beklenmeyen hata!

Fatih Akgün

Yorum Yap