Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung Galaxy Fold 2 Konsept Tasarımı ile Beklentileri Aştı!

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefonu olması beklenen Galaxy Fold 2 ile ilgili bugüne kadar pek çok bilgi ortaya çıkmıştı. Bu bilgiler görselleştirilerek oluşturulan bir konsept tasarım, Galaxy Fold 2 ile ilgili beklentileri arttıran bir tasarım ortaya koyuyor.Samsung,Rakiplerine göre akıl almaz bir tasarımla gelecek gibi duruyor.

Sektörün büyük oyuncuları Samsung ve Huawei’nin ilk katlanabilir telefonlarını geçtiğimiz yıl görmüştük. İlk girişimlerinde umdukları ilgiyle karşılaşmayan şirketler, yeni modeller üzerinde çalışmaya devam ediyorlar.Samsung bu sefer işi biraz abartmış gibi duruyor.Konsept tasarım genel olarak herkesin ilgisini çekmiş durumda.

Katlanabilir telefon rekabetine Galaxy Fold ile giren Samsung, Galaxy Z Flip ile kullanıcıları yeni nesil katlanabilir telefonların dünyasına davet etmişti. Samsung, şimdi Galaxy Fold’un devamı olacak Galaxy Fold 2 için çalışmalarını sürdürüyor.

Genel Tasarım Bilgileri 

Samsung, Galaxy Fold 2’nin geliştirilmesi çalışmalarına devam ederken, şirkete yakın kaynaklar katlanabilir telefon hakkında bilgiler sızdırmaya başladı. Telefonun kamera sistemi, ekranı katlandığında kullanılacak ikincil ekranının nasıl olacağı gibi detayları ortaya çıkan Galaxy Fold 2’nin şimdi de konsept tasarımı oluşturuldu.

Alman WindowsUnited isimli internet sitesinin arkasındaki ekip, Galaxy Fold 2’nin sızdırılan bilgilerinden yola çıkarak telefonun render görüntülerini oluşturdular. WindowsUnited ekibi tarafından oluşturulan Galaxy Fold 2 konsept tasarımı, Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun nasıl görünebileceğini gösteriyor.

Galaxy Fold 2’yle ilgili ortaya çıkan ilk bilgi, katlanabilir telefonunun kamera sisteminin Galaxy S20 Plus ile aynı olacağı yönündeydi. WindowsUnited ekibinin oluşturduğu render görüntülerinde bu yüzden kamera tasarımı, Galaxy S20 Plus’tan olduğu gibi taşındı.

Galaxy Fold kullanıcıları, telefonun ikincil ekranının küçük olduğu yönünde eleştiriler yapmışlardı. Bu nedenle  Galaxy Fold 2’nin ekranı katlandığında kullanılacak ikinci ekranının, Galaxy Fold’dan daha büyük olacağı iddia edilmişti. Render görüntülerinde de daha büyük bir ekran tasarımı kullanıldı.

GALAXY FOLD 2 İNCELEMEK İSTEYENLER İÇİN TANITIM VİDEOSU

Samsung ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Related posts

SS Android 11 Özelliklerinde Olmayacak Peki Nasıl Yapacağız?

Fatih Akgün

LG Velvet Resmen Duyuruldu. İşte Fiyatı!

Fatih Akgün

Huawei CEO’su Richard Yu açıkladı: Google hizmetleri Huawei telefonlara geri mi dönüyor?

Meryem ACAR

Yorum Yap