Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung, Galaxy S20 ile AirDrop’a Benzeyen Bir Özellik Sunuyor

Samsung tarafından üretilen ve geçtiğimiz günlerde duyurulan Galaxy S20 serisinin sahip olduğu özelliklerden bir tanesi de “Quick Share”dı. Apple’ın iOS 7’den bu yana iPhone kullanıcılarına sunduğu “AirDrop” isimli özelliğe benzeyen Quick Share, kullanıcılar arasında kolaylıkla veri aktarımı yapabilecek.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un birkaç gün önce duyurduğu yeni amiral gemi serisi Galaxy S20, onlarca farklı özellikle birlikte geldi. Galaxy S20’nin sahip olduğu özelliklerden bir tanesi de iPhone’da bulunan AirDrop özelliğinin bir benzeri. Bu özellik, Galaxy S20 ve bundan sonra piyasaya sürülecek olan yeni telefonlarda, doğrudan veri aktarımı yapılabilmesini sağlayabilecek.

iPhone kullanıcıları, 8 yıldan uzun bir süredir “AirDrop” isimli bir özelliğe sahipler. Bu özellik sayesinde AirDrop destekleyen Apple ürünleri birbiri arasında kolaylıkla veri gönderimi yapabiliyor. Bluetooth teknolojisini kullanan bu özellik, geleneksel yöntemlere göre hayli kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar, saniyeler içerisinde  daha verimli bir şekilde dosya aktarımı yapabiliyorlar.

Samsung tarafından Galaxy S20 serisiyle tüketicilerin hizmetine sunulacak olan Quick Share özelliği, AirDrop ile aynı mantığa sahip. Telefonlarını birbirlerine yakın tutan kullanıcılar, saniyeler içerisinde iki telefon arasında veri aktarımı yapabiliyorlar. Fakat Samsung’un geliştirdiği Quick Share özelliğinin AirDrop’a göre önemli bir farkının olduğunu söyleyebiliriz. Bu fark, aynı anda 5 farklı kişiye veri aktarımı yapılabiliyor olması.

Samsung’un Quick Share özelliği önümüzdeki dönemlerde sadece kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilecek. Ancak ilerleyen yıllarda, bu özelliğin yaygınlaşacağını söyleyebiliriz. Bu arada, Apple’ın zaten iOS 7’den beri kullanılabilen AirDrop özelliğinin sadece Samsung değil, Google tarafından da takip edildiğini ifade etmek gerekiyor. Şirketin bir süredir, “Fast Share” isimli bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Related posts

Google, Beta Uygulaması İçin Karanlık Mod Yayınladı

Fatih Akgün

Samsung Galaxy Tab S20 iki farklı ekran boyutuyla geliyor! (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Facebook Türkiye’nin Bir Numarası Derya Matraş, Artık Orta Doğu ve Afrika’dan da Sorumlu

Yasemin ACAR

Yorum Yap