Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung Galaxy Z Flip, İlk Yazılım Güncellemesini Aldı !

Samsung bu yıl yeni akıllı telefonlarının yanında katlanabilir telefonunu Galaxy Z Flip’i de tanıttı. Geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan telefonun ilk güncellemesi de yayımlandı.Yayınlanan güncelleme, etkili bir kamera özelliği olan “Tek Çekim”i ve şubat ayı güvenlik yamalarını içeriyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz hafta düzenlediği “Unpacked” etkinliği kapsamında katlanabilir ekranlı ikinci telefonu Galaxy Z Flip’i tanıttı. Bir çok tüketici şu sıralar, bu telefona sahip olma imkanı yakalamış durumdayken Türkiye gibi çeşitli ülkelerde ise Galaxy Z Flip, 6 Mart itibarıyla satışa sunulmuş olacak.

 

Güncellemeyle birlikte gelen özellik:

200 MB büyüklüğündeki güncelleme, telefona çok önemli bir kamera özelliğini ekliyor. “Tek Çekim” olarak isimlendirilen bu özellik, Galaxy Z Flip’te bulunan tüm kamera kurulumunun aynı anda görüntü çekmesini sağlıyor. Normal koşullarda telefonun piyasaya sürülmesiyle birlikte sunulması beklenen özellik, bir hafta gecikmeli olarak tüketicilere ulaşmış durumda.

Durum göz önüne alındığında Samsung, bu özelliği Z Flip’in lansmanına yetiştirememiş gibi görünüyor. Çünkü teknik eleştirmenler, bu özelliğin fabrika çıkışında sağlanacağını düşünüyorlardı.

Samsung tarafından yapılan açıklamalarda, Galaxy Z Flip için sunulan yazılım güncellemesinin tüm kullanıcılara gönderdildiği ifade ediliyor. Böylelikle Galaxy Z Flip sahipleri, yapacakları yazılım güncellemesinin ardından “Tek Çekim” modunu kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca Galaxy Z Flip’in yazılım güncellemesi, Şubat ayı güvenlik yamalarını da telefona getiriyor.

 

Related posts

Üçlü Kamera Sistemi… 

Meryem ACAR

LG’nin Çift Ekranlı Yeni Amiral Gemisi ‘V60 ThinQ 5G’nin Fiyatı Belli Oldu

Yasemin ACAR

Apple 2020 iPhone 12 ailesi planı sızdırıldı!

Meryem ACAR

Yorum Yap