Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung, Katlanabilir Telefonları İçin 3 Patent Daha Aldı.

Samsung, katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip modellerinin gelecek sürümleri için 3 yeni patent başvurusunda bulundu.

Samsung‘un katlanabilir akıllı telefonları arasında Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip ilk tanıtılan modeller arasında bulunuyor. Galaxy Fold, açıldığında bir tablet görünümü kazanırken, Galaxy Z Flip ise katlandığında bir cüzdan şeklini alıyor. Güney Koreli şirket, katlanabilir akıllı telefonlarının bir sonraki jenerasyonu için ise yeni bir patente başvurmuş.

Alınan patentler, katlanabilir telefonların tasarımına yönelik değil; ekran teknolojilerine hitap ediyor. Samsung, Galaxy Fold‘da özel bir plastik film kullanmış, Galaxy Z Flip‘te ise Ultra İnce Cam (UTG) malzemeye yer vermişti. Böylece Galaxy Z Flip, bu alanda ilk cam ekranlı model olmuştu. Zira Huawei Mate X, Huawei Mate Xs ve Motorola Razr da ekranlarında plastik bir yüzeye yer veriyor.

Galaxy Z Flip‘in ekranının tamamen cam malzemeye sahip olması, elbette telefonun ücretini de bir hayli yukarıya çekti. Zira Samsung, bu cam paneli kendi üretmedi ve farklı bir tedarikçiden temin etti. Bu malzemenin 40 dolarlık maliyetinin bulunması ise, Samsung‘u kendi patentini almaya itmiş.

Samsung, yeni katlanabilir akıllı telefonlarında kullanmak üzere 3 yeni ekran patenti aldı. Bunlar, Polyimide film, Polyimide film + UTG ve UTG şeklinde. Böylece katlanabilir telefonlarının ekran malzemelerini de kendi üretecek olan şirket, maliyeti de kısmış olacak.

Related posts

SİZ DE BİR “MODERN KAHRAMAN” OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Fatih Akgün

Yıldız Teknopark ihracatını 400 milyon dolara çıkaracak…

Meryem ACAR

Xiaomi Mi 10 Pro vs Xiaomi Mi Note 10 Pro | Karşılaştırma

Fatih Akgün

Yorum Yap