Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung parmak izi teknolojisini değiştiriyor

Samsung ultrasonik parmak izi tarayıcısından vazgeçiyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, güvenli olmadığı gerekçesiyle yeni akıllı telefonlarda ultrasonik parmak izi tarayıcısı kullanmayı düşünmüyor. Şirket geleneksel optik sensörle yola devam edecek.

 

Samsung bir süre önce, akıllı telefonlarındaki Qualcomm üretimi ultrasonik parmak izi tarayıcılarıyla ilgili hoş olmayan bir sorun yaşamıştı. Galaxy S10’un ekranına Samsung onaylı olmayan bir ekran koruyucu film takıldığında, cihazın kilidi herhangi birinin parmak iziyle açılabiliyordu.

Samsung, sorunu çözen bir güncelleme yayınlasa da bu durum şirketin ultrasonik sensörlere bakış açısını değiştirdi. Analistler, Samsung’un yeni akıllı telefonlarında bu çözümü kullanmayabileceğini söylüyor. Aynı zamanda diğer akıllı telefon üreticilerinin de benzer yönde bir karar alabileceği belirtiliyor.

Optik sensör daha güvenli

Geleneksel optik sensörlere sahip yeni amiral gemisi telefonların birçoğu zaten bu tarayıcıların ultrasonik sensörlerden daha hızlı olabileceğini kanıtladı. Dolayısı ile şu an için cihaz üreticilerinin ultrasonik teknolojiye geçmelerini gerektirecek özel bir durum yok. Hele ki güvenlik açısından büyük risk taşıdığı ortadayken.

Related posts

Telgraftan Katlanabilir Telefona Evrim Süreci

Fatih Akgün

EMUI 10.1 güncellemesini alacak ürünler (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Honor 10X Pro Çıktı Mı? (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap