Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung Sesli Asistanı S Voice Siri’ye Yenildi

Samsung Sesli Asistanı S Voice Siri’ye Yenildi.

Gelişen mobil teknolojide akıllı telefonların bir ürünü olan sesli asistanlar, hayatımızı kolaylaştırmaya sağlıyorlar. Bu özellikler sayesinde birçok işimizi kolayca yerine getirebiliyoruz. Özellikle sürüş anı gibi telefon kullanmamızın tehlikeli olduğu ve temas etmemizin zor olduğu yerlerde sesli asistan sayesinde sadece konuşarak birçok işlerimizi halledebiliyor, telefonla konuşma yapabiliyor veya mesaj atabiliyoruz.

Mobil sesli asistan teknolojisinin öncüsü Apple Siri’yi tanıttıktan sonra, Samsung da S Voice sesli asistanını tanıtmıştı. Galaxy S3 ile birlikte tanıtılan S Voice,telefonun dikkat çeken özelliklerinden biriydi.  Siri ile rekabet edemeyen Samsung S Voice, Bixby‘nin daha güçlü olması için Viv‘i satın aldı.

Bixby de kullanıcılar tarafından istenilen ilgiyi görmedi. Ancak Samsung, S Voice’un fişini çekmeye karar verdi. SamMobile, şirketten S Voice servisinin 1 Haziran tarihinden itibaren kullanılmayacağını belirten bir bildiri aldıklarını söyledi. Ayrıca, Galaxy Watch, Galaxy Active gibi giyilebilir teknoloji ürünlerinin Bixby güncellemesi aldıklarını ancak S Voice kapatıldıktan sonra Gear S3 ve Gear Sport’un bir güncelleme almayacağını da belirtildi.

S Voice birçok insanın kullandığı bir özellik diyemeyiz ancak kaldırılması ile birlikte eller serbest modunu kullanan insanlar için bazı teknik sorunlar ortaya çıkarabilir.  Eski  tip akıllı telefonlarda ve hatta ucuz modern cihazlarda Bixby, Google Assistant veya Amazon Alexa gibi sesli asistan özellikleri mevcut.

Ayrıca yakın zaman önce , Netflix’e Bixby özelliğide geldi. Kullanıcılar sesli asistan ile birlikte Netflix’ten istedikleri içeriği açabilecek.

Related posts

Samsung Trio ile Aynı Anda 3 Ürün Kablosuz Şarj Olabilecek

Fatih Akgün

ZTE Axon 20 5G vs OnePlus Nord Kıyaslama

Fatih Akgün

Vivo iQOO 120W süper flaş şarj teknolojisi ile Oppo’ya Rakip Oldu.

Fatih Akgün

Yorum Yap