Teknolojix Haber
MOBİL

Samsung Türkiye’den koronavirüs tedbirleri ve 65 yaş üst vatandaşlara özel hizmet!

Türkiye’de yeni tip koronavirüs salgınına karşı önlemler üst seviyeye çıkarken Samsung Türkiye’den de bu mücadeleye güçlü bir destek kararı geldi. Yapılan açıklamada, müşterilerinin mağdur olmaması amacıyla servis merkezlerinde gerekli tüm önlemlerin alındığı, hizmetlerin sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde sürdüğü kaydedildi. Ayrıca alınan yeni bir kararla, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü vatandaşlara anlamlı bir hizmet de sunacak.

Samsung’un yetkili servisleri, 65 yaş üstü vatandaşların cep telefonlarını evlerinden alıp onarımları tamamlayıp tekrar verdikleri adreslere teslim edecek. Kurye hizmeti ile cihaz gönderimi yapmak isteyenler, 444 77 11 numaralı çağrı merkezini arayıp işlemlerini başlatabilecek.

Samsung yetkili servislerinde alınan önlemler

Samsung, Türkiye’nin her yerinden müşterilerine Mobil Cihaz Servis Merkezlerini ziyaret etmek zorunda kalmadan ücretsiz kargo hizmetinden faydalanarak cihazlarını servise göndermesini de mümkün olacak. Bu merkezlere geleceklerin ve burada çalışanların sağlığı için de önlemleri de hızla hayata geçirdiğini ekledi.

Çağrı merkezinde görevli tüm çalışanların evlerinden çalışabilecekleri şekilde yeni bir düzenlemeye giden şirket Mobil Cihaz Yetkili Servislerinde ise şu önemleri aldı:

  • Mobil Cihaz Yetkili Servislerin çalışma saatleri hafta içi her gün 10.00 – 17.00 olacak şekilde yeniden düzenlendi.
  • Cihazlara müşterilerin elinden alındığı ilk anda ve müşteriye teslim edileceği anda dezenfekte işlemleri yapılıyor. Bu işlemler tek kullanımlık materyaller ve uygun dezenfektan (izopropil alkol) ile yapılıyor.
  • Ayrıca Akıllı Servis alanlarında dezenfekte işlemleri de uygulanıyor.
  • Akıllı Servis alanlarında resepsiyon alanının büyüklüğüne göre en fazla 2 müşteriye aynı anda içeri alınarak hizmet veriliyor, diğer müşteriler bu esnada resepsiyon alanı dışında bekletiliyor ve resepsiyon alanı müsait duruma gelince içeri alınıyor.
  • Akıllı Servis alanlarında görevli teknisyenler maske ve eldiven gibi önleyici tedbirleri alarak çalışıyor.
  • Servislerde çalışan personellerin günde 2 defa ateşi ölçülerek sağlık durumu yakından takip ediliyor.

Samsung’un beyaz eşya ve TV ürünleri için verdiği servis hizmetinde de aldığı önlemler şu şekilde sıralanıyor:

  • Samsung beyaz eşya ve televizyon ürünleri için servis desteği talebinde bulunan müşterilerin ürünleriyle ilgili sorunları ilk etapta uzaktan çözüm yöntemi ile giderilmeye çalışılıyor.
  • Teknisyenler hem kendilerinin hem de müşterilerinin sağlığını riske atmamak için ancak bu yöntem ile çözülemeyen kritik arızalar yaşanıyor ise belirtilen adrese yönlendiriliyor. Maske ve eldiven gibi gerekli tüm önlemleri önceden almış olarak ve hijyen kurallarına uyarak verilen adrese yönlendiriliyor.
  • Gerek servis merkezlerinde olsun gerekse verilen adreste olsun teknisyenler ile müşteriler aranızda en az iki metre mesafe kalacak şekilde iletişim kuruluyor, hijyen kurallarına azami derecede uyuluyor.

Cihazınızdaki sorunları kendiniz de çözebilirsiniz

Ayrıca herkesin kendi sağlığı için evde kalmasının önemli olduğu şu dönemde akıllı telefonlarında sorun yaşayanlar dilerlerse evlerinden cihazlarındaki sorunları giderebilecek. Samsung, web sayfasında geniş sıkça sorulan sorular bölümü, video içerikleri ve simülasyonlar ile kullanıcıların ürünleriyle ilgili bilgiye ulaşabileceğini belirtiyor. Yine Samsung’un kullanıcılarını bir araya getiren Samsung Members üzerinde de ürünlerle ilgili destekleyici bilgilere ulaşabilir, teknik sorunları çözebilirsiniz. Aynı zamanda Samsung Members Forum sayesinde diğer üyeler ile aktif bir iletişim kurabilir, cihazlarınızla ilgili teknik sorunlara yönelik yardım alabilirsiniz.

Related posts

Gelecek iPhone’ların, Sıra Dışı Şarj Yeteneği!

Samsung Cepler Mesajlara Dikkat!

Huawei Giriş-Orta Seviye Telefonu Y8p Tanıtıldı

Fatih Akgün

Yorum Yap