Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

SAMSUNG’A BÜYÜK ŞOK!

Akıllı telefon pazarına yön veren isimlerden biri olan Samsung’ta istifa depremi yaşanıyor. Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce gerçekleşen etkinlikte, Güney Koreli şirket yeni üst segment modellerini tanıtmıştı.

Bu etkinlikten sadece birkaç gün sonra beklenmedik bir haber geldi. Samsung’un bir süredir hapiste olan Yönetim Kurulu Başkanı Lee-Sang-hoon görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

Dünya teknoloji devlerinden olan şirketin yöneticisi olan Sang-hoon, hakkındaki rüşvet iddialarından ötürü hapse atılmıştı. Samsung yönetimi bu iddiaların yersiz olduğunda diretse de Sang-hoon tam olarak aklanamadığı için tahliye edilmedi.

Güney Koreli şirket şimdiye kadar Yönetim Kurulu Başkanı’nın arkasında durmuştu. Buna rağmen gelen istifa herkes için sürpriz oldu.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre istifanın arkasında Samsung yönetimi yer alıyor. Yani Samsung’un önde gelen isimleri Lee-Sang-hoon’dan istifa etmesini talep etmişler. O da bu talebi yerine getirmiş.

Peki Samsung’un yeni patronu kim olacak? Hali hazırda yönetim için birkaç ismin geçtiği belirtiliyor.

Samsung yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı belirlemek için Mart’ta önemli bir toplantı düzenleyecek. Güney Koreli şirketin direksiyonuna yeni oturacak isim kim olacağı merakla bekleniyor.

Related posts

Golden paddy are more expensive

admin

İlk Bakışta GameMaker

Fatih Akgün

İlk Koronavirüsü Keşfeden Kadın: June Almeida

Fatih Akgün

Yorum Yap