Teknolojix Haber
MOBİL YAZILIM

Samsung’dan “Küçük” Bir İtiraf”

Samsung’ta yaşanan sızıntı ve firmanın gizemli “1” bildirimi hakkındaki ilginç açıklaması, kullanıcıları endişelendirecek cinsten!

Dünyanın farklı yerlerindeki Samsung Galaxy kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde telefonlarında gizemli bir bildirim görmüşlerdiFind My Mobile uygulamasından gelen bildirimin içerisinde sadece “1” yazıyordu. Samsung, bu bildirimin yanlışlıkla gönderildiğini söylemiş ve “cihazınızı etkilemediğini” belirtmişti.

Ancak Güney Koreli dev, şimdi bir itirafta bulundu ve neredeyse aynı zamana denk gelen bir sorunun “az sayıda” kullanıcının birbirinin verisine ulaşmasına yol açtığını söyledi. Bu bilgiler arasında isimler, adresler ve ödeme kartlarının son dört rakamının olduğu söyleniyor.

Samsung, The Register’a yaptığı bir açıklamada sorunun farkına varır varmaz web sitesindeki mağazaya oturum açma işlevini kapattığını, bu sırada sorunu onardığını söyleyen firma, sorundan etkilenenlere ulaşacağını belirtiyor ancak sızıntının neden yaşandığına dair bir bilgi vermiyor.

Bu arada Samsung’un iddiasına göre gizemli “1” mesajı da “kısıtlı sayıda” kullanıcıyı etkiledi, ancak internetteki paylaşımlara ve bizlerin de tecrübesine bakarsak durum pek “kısıtlı” gibi görünmüyor. Hatta bu konuda anket yapanlar ve buna dayanarak bildirimi herkesin aldığını söyleyenler var.

Related posts

Xiaomi’den Transparan Mi 10 (Explorer Edition) Modelinin Fotoğrafları!

Fatih Akgün

Logitech Pebble M350 Özellikleri! Hiç Ses Çıkarmayan Mouse…

Meryem ACAR

iPhone satışları azaldı iPad ve Mac’in satışları arttı!

Vildan Çelik

Yorum Yap