Teknolojix Haber
MOBİL YAZILIM

Samsung’dan “Küçük” Bir İtiraf”

Samsung’ta yaşanan sızıntı ve firmanın gizemli “1” bildirimi hakkındaki ilginç açıklaması, kullanıcıları endişelendirecek cinsten!

Dünyanın farklı yerlerindeki Samsung Galaxy kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde telefonlarında gizemli bir bildirim görmüşlerdiFind My Mobile uygulamasından gelen bildirimin içerisinde sadece “1” yazıyordu. Samsung, bu bildirimin yanlışlıkla gönderildiğini söylemiş ve “cihazınızı etkilemediğini” belirtmişti.

Ancak Güney Koreli dev, şimdi bir itirafta bulundu ve neredeyse aynı zamana denk gelen bir sorunun “az sayıda” kullanıcının birbirinin verisine ulaşmasına yol açtığını söyledi. Bu bilgiler arasında isimler, adresler ve ödeme kartlarının son dört rakamının olduğu söyleniyor.

Samsung, The Register’a yaptığı bir açıklamada sorunun farkına varır varmaz web sitesindeki mağazaya oturum açma işlevini kapattığını, bu sırada sorunu onardığını söyleyen firma, sorundan etkilenenlere ulaşacağını belirtiyor ancak sızıntının neden yaşandığına dair bir bilgi vermiyor.

Bu arada Samsung’un iddiasına göre gizemli “1” mesajı da “kısıtlı sayıda” kullanıcıyı etkiledi, ancak internetteki paylaşımlara ve bizlerin de tecrübesine bakarsak durum pek “kısıtlı” gibi görünmüyor. Hatta bu konuda anket yapanlar ve buna dayanarak bildirimi herkesin aldığını söyleyenler var.

Related posts

MariaDB Nedir

Murat Yap

WhatsApp’ın iOS Beta Sürümü Güncellendi!

Fatih Akgün

Xiaomi Mi Note 10 Lite,Yeni Bir Sertifikasyon Sitesinde Daha Ortaya Çıktı

Fatih Akgün

Yorum Yap