Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Samsung,Seri Üretim İçin Anlaştı!

Samsung bazı telefon modellerinin üretim maliyetlerini düşürmek için Çinli tasarım üreticisi Wingtech firması ile anlaştığını duyurdu. Geçtiğimiz ay Çin’deki üretim tesislerini kapatan firma, Wingtech ile anlaşarak üretime devam edeceğini açıkladı. Samsung’un üretim maliyetleri de bu sayede düşecek. Aynı zamanda bu, tüketiciye de yarayacak.
Bu anlaşma, dünyanın en büyük telefon pazarı olan Hindistan da dahil olmak üzere bir çok bölgede parekende fiyatlarının düşmesine sebep olacağa benziyor.

Wingtech tarafından üretilen bu telefonların özellikle Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’da satışa sunulacağı söyleniyor. Fakat burada ABD’nin Çin’e yapmış olduğu kısıtlama nedeniyle, Google‘ın Google Play Store, Google Arama, YouTube, Gmail, Haritalar ve diğer çekirdek Android uygulamaları engeliyle karşılaşmasının, zor bir karar olduğunu söylemek gerekiyor.

İş birliği kapsamında önümüzdeki yıl 60 milyon adet Samsung markalı akıllı telefon Üretilecek

Buradaki en büyük tedirginliklerden biri ise Samsung’un kontrolü kaybedip, üretilen telefonların kaliteleri düşürmesi. Wingtech aynı zamanda Xiaomi akıllı telefonları da üretiyor. Firmadan yapılan açıklamada ise Çin’de üretilen modellere aynı kalite ve test standartlarının uygulanacağı söylendi. Wingtech şirketi ise yüksek kaliteli ürünler üretmeyi kabul ettiğini bildirdi.

Biz de Samsung gibi tüketicisi fazla olan firmanın,seri üretime geçerek kaliteyi düşürmeyeceğini umuyoruz.

Related posts

PS4 oyunları PS5’te Çalışacak Mı? Sony’den Açıklama Geldi!!

Fatih Akgün

Doğal gaz faturalarınız da yıllık 390 TL tasarruf!

Fatih Akgün

Aksungur İHA, tam mühimmatla yeni bir uçuş rekoru elde etti.

Emre

1 Yorum

MEVLÜDE 20 Kasım 2019 at 3:38 pm

Telefonlar çok pahalı satılıyor.. Fiyatının düşürülmesi tüketici açısından güzel.. Tabiki kalitesinin düşmemesi lazım.. Bunu da samsung gibi bi marka yapmaz gibi düşünüyorum..

Cevaplayın

Yorum Yap