Teknolojix Haber
OYUN

Samsung’un Kablosuz Gamepad’i Çıktı

Teknoloji ustası Samsung’un Galaxy Note10 serisiyle birlikte tanıttığı ancak Glap markasına ait olan kablosuz gamepad’i ortaya çıktı.

Mobil cihazlarla kullanılabilen gamepad’in özellikleri;

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2014 yılında mobil cihazlar için bir gamepad piyasaya sürmüştü. Aradan geçen yılların ardından Samsung’un tekrardan bir gamepad için patent başvurusunda bulunduğu geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Samsung tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne gönderilen bu patentte yer alan gamepad, mobil cihazlarla kablosuz olarak bağlantı kurabiliyordu.

Şimdiye dek hiç kimse ürünün ne zaman piyasaya sürüleceğini bilmiyordu. Bunun nedeniyse büyük olasılıkla cihazın birkaç ay önce Samsung Galaxy Note10 serisiyle birlikte sessizce tanıtılmasıydı. Glap Gaming Pad adı verilen bu ürün, şu anda ABD’de Amazon üzerinde 119 dolar (752 TL) ve İngiltere’de 79 pound (621 TL) fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. Bununla birlikte İngiltere’de ürünün stoklarının tükendiği ve stokların yakın zamanda yenileneceği de bildiriliyor.

Cihaz, Amazon gibi perakende satış sitelerinde Samsung ismiyle satılmasa bile cihaza ait belgeler Güney Koreli firma tarafından dosyalanıyor. Bununla birlikte ürüne adını veren Glap’in resmi İnternet sitesine göz attığımızda da Glap Gaming Pad’in Samsung için tasarlandığını görebiliyoruz.

Gamepad’in özelliklerine biraz değinecek olursak belki de en dikkat çeken özellik, cihazın daha büyük cihazlara uyum sağlayabilmesi için kaydırarak genişletilebilmesi. Bununla birlikte gamepad, mobil cihazlara Bluetooth 4.1 teknolojisi üzerinden bağlanabiliyor ve Steam Link ile çalışıyor. Donanım kısmında 10 saate kadar kesintisiz oyun vadeden 340 mAh’lik bir bataryaya sahip olan cihaz, ne yazık ki dâhili hoparlörü bünyesinde barındırmıyor.

Android cihazların yanı sıra Windows işletim sistemini kullanan bilgisayarlarla da uyumlu olan Glap Gaming Pad, USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlanabiliyor. Kullanıcılar, Glap’i bilgisayarına bağladıktan sonra Steam üzerinden desteklenen tüm oyunları oynayabiliyorlar.

Related posts

Fallout 76 Oyununun 2020 İçerik Haritası Açıklandı!

Fatih Akgün

God of War 5 Hakkında Bilinenler; Çıkış Tarihi, Hikayesi, Thor Söylentileri

Fatih Akgün

Xbox Series X ilk defa görüntülendi

Fatih Akgün

Yorum Yap