Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Samsung’un Nisan Ayında Akıllı Telefon Üretimini Yarı Yarıya Düşürdüğü Belirtildi

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19, tüm sektörler gibi akıllı telefon sektörü de etkiliyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, akıllı telefonlarına olan talepteki düşüşün ardından nisan ayındaki üretimini yarı yarıya azalttığı bildirildi.

Güney Kore merkezli internet sitesi Elec’e göre Samsung, bu ay sadece 10 milyon adet akıllı telefon üretecek. Bu da aylık ortalama 25 milyon birim üreten şirketin, nisan ayındaki üretim kapasitesini yarıdan fazla düşürdüğü anlamına geliyor.

Haberde, Güney Koreli teknoloji devinin Brezilya ve Hindistan‘daki akıllı telefon fabrikalarını kapattığı ve mart ayındaki stoğunu henüz sıfırlamadığı ifade ediliyor. Bu nedenle, özellikle yaklaşmakta olan ekonomik durgunluğa bakarak, Samsung’un daha fazla akıllı telefon üretimi yapmaması mantıklı bir kararmış gibi görünüyor.

Samsung genellikle ilk çeyrekte büyük miktarda akıllı telefon üretiyor ve ardından talebe göre nisan ayındaki üretimini kademeli olarak azaltıyor. Kısacası, zaten genel olarak nisan ayında daha az akıllı telefon üretiyor ancak Nisan 2020’deki üretim, geçtiğimiz yıllardakine kıyasla önemli ölçüde düşük olacak.

Elec’e göre Güney Koreli devin tedarik zincirleri, akıllı telefonlara olan talebin 2020 yılının ikinci çeyreğinde dibe vuracağına, üçüncü çeyrekte ise yeniden yükseliş trendine gireceğine inanıyor. Pazar araştırma firmaları, küresel akıllı telefon sevkiyatlarının bu yıl yüzde 10 veya daha fazla düşmesini bekliyor.

Related posts

Xiaomi’den Ayrılan Poco, Bundan Sonra Bağımsız Bir Marka Olacak

Yasemin ACAR

Yerli Üretim: “Video laringoskop” cihazı tanıtıldı

Fatih Akgün

Renault, Nissan ve Seat’ta Üretimi Durdurdu

Fatih Akgün

Yorum Yap